Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

9

Wiele zależy od tego, w jakim stadium jest choroba. Np. moja mama miała w czasie menopauzy pierwsze symptomy, więc lekarz polecił jej brać jakiś kompleksowy suplement witaminowy. łykała geriamoc, więc uzupełniała witaminę d i wapń, co pozwoliło jej zapobiec osteoporozie.

8

Moja mama już jest po 60tce, profilaktycznie bierze geriamoc. Tam jest sporo witamin i minarałów, wapń, witamina D która jest świetna dla kości i też wspomaga odporność. W pewnym wieku to już trzeba o tych kościach mocniej pomysleć, bo złamania się dużo łatwiej zdarzają.

7

odkopuję, znacie jakieś dorbe witaminy dla starszej ooby?

6

Leczenie najczęściej przebiega dwutorowo;
1. Podanie suplementacji. Wapnia oraz witaminy D3
2. Leki farmakologiczne na osteoporozę

Poczytaj sobie o tym szerzej tutaj: http://osteoporosis.edu.pl/leczenie-osteoporozy/

Niestety, ale w wielu przypadkach sami sobie zapracowujemy na osteoporozę . Źle się odżywiając.

5

Podbijam.

4

Możesz wykonac badania na obecność wapnia w moczu i krwi. Oprócz tego także prześwietlenie, tyle że będzie ono dawac miarodajny wynik, dopiero gdy ubytki w kościach przekroczą 30%. Możliwości jednak są. Obecnie, podstawowym badaniem w kierunku osteoporozy jest densytometria. Polega ona na pobraniu szpiku, po czym skutecznie mozna ocenić ubytki w masie kostnej. Zabieg nie jest jednak rutynowy i nie jest wykonywany w każdym przypadku.

3

Żeby wzmocnić kości piję tran, staram się jeść więcej ryb, sera białego, mleka. Jeśli masz poważniejsze problemy, albo nie trawisz któryś produktów, to warto też lekarza zapytać o dietę wzmacniającą. Zawsze można o kości zadbać na każdym obszarze.

2

Osteoporoza jest spowodowane m.in. niedoborem witaminy D. żeby wzmocnić kości zaleca sie też wapń, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że nie przyjmując witaminy D, wapń nie będzie przyswajany przez kości, więc taka "wapniowa kuracja" nie przyniesie żadnych efektów. Dobrze, że reagujesz, zanim zaczyna dziać się coś niepokojącego. Pozdrawiam

1

Czy osteoporozę można leczyć? Chodzi mi konkretnie o osteoporozę po menopauzie. Mam 56 lat i przekwitanie mam już za sobą. Dowiedziałam sie jednak że jestem teraz bardziej narażona na łamliwość kości. Wiem, ze może byc juz trochę za późno na zapobieganie chorobie. Wydaje mi sie, że jest to choroba która gdy już sie zacznie to cały czas postępuje i nie można jej zatrzymać. Czy istnieje więc jakieś leczenie? Przed menopauzą i w jej trakcie nie stosowałam diety ani nie przyjmowałam żadnych preparatów. Nie zauważyłam, zeby coś niepokojącego sie dzialo, ale to w końcu kości i nie wiadomo jak wyglądają i w jakim są stanie. Mówią, że mądry Polak po szkodzie, więc chciałabym sie ustrzec zanim dojdzie do jakiegos złamania.


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci