Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

35

Są skuteczne zabiegi i to mało inwazyjne. mnie pomógł laserowy zabieg w Warszawie w szpitalu Medicover. Miałam jeden, poprawa o 90 procent. Czuję, że znowu mam tam mięśnie. Drogo też wcale nie było, nie ma sensu się męczyć jak teraz są takie metody. i nie ma też co się wstydzić. Normalna przypadłość, często się zdarza.

34

Mnie po ciąży pomógł pessar kostkowy gyn&cube. Polecił mi go lekarz a kupiłam w necie.

33

No ale mówisz o ćwiczeniach mięśni Kegla?

32

W pierwszej kolejności (wiadomo, lekarz jest podstawą) ale moim zdaniem warto wprowadzić BeBo trening - trening dna miednicy. Trzeba tylko wiedzieć, jak prawidłowo należy wykonać taki trening.

31

Temat zapoczątkowany jakiś czas temu, ale podejrzewam, że nadal bardzo aktualny. Ja miałam akurat taki sam problem (choć trudno tutaj dokładnie porównać, bo wszystkie się różnimy), ale z nietrzymania moczu wyleczył mnie zabiegiem laserowym dr Tomasz Basta w krakowskiej Intima Clinic. Oni mają super zaplecze sprzętowe do tego typu zabiegów i co ważne prowadzą badania nad tym schorzeniem więc klinika godna polecenia. Wcześniej próbowałam ćwiczeń, tabletek, kulek i chyba wszystkiego, ale przechodząc do meritum - tylko zabieg.

30

Jeśli w Warszawie szukacie to próbujcie w szpitalu Mazovia. To urologiczny szpital, ginekologią się też zajmują. Leczą operacyjnie nietrzymanie moczu, naprawdę mają bardzo dobre opinie i najnowocześniejsze metody. z lekarzy polecam szczególnie dr Sylwię Bender. Ja jestem jej pacjentką właśnie.

29

u żony nietrzymanie moczu po porodzie się pojawiło, lekarz każe czekać że z czasem przejdzie. szukamy w Warszawie teraz jakiegoś specjalisty

28

27

Przyczyn nietrzymania moczu jest niestety bardzo dużo ☹. U mnie pojawiło się po ciąży, ale mojej mamy przyjaciółce powiło się gdy zaczęła się menopauza. Znów moja koleżanka miała sporo nadprogramowych kilogramów i przy jakimkolwiek wysiłku ten problem się pojawiał. Ja się z nietrzymaniem moczu uporałam u mojego ginekologa Tomasza Basty z krakowskiej intima clinic wykonując zabieg laserowy. Już prawie zapomniałam jaki horror przechodziłam więc polecam bo poszło szybko i bezboleśnie.

26

Młodsza czy starsza... to wiekszego znaczenia nie ma bo wiadomo ze rozne zaburzenia dotykaja ludzi w roznym wieku. Ważne zeby jak najszybciej wykryc przyczyne i podjac leczenie. Jak dla mnie podstawa to wlasnie dobry lekarz i profilaktyczne badania. Na jesien to podstawa zeby jeszcze cos zaradzic przed sezonem oslabionej odpornosci i ciaglych infekcji na kazdym kroku. A badanie moczu i morfologia to u mnie standard. W tym roku akurat fuksem trafilam na stronke laboratorium diagnostyki i pakiet 17 badan zrobilam w ramach bonu zdrowa jesień. Poki co czysto - oby tak dalej przetrwac te jesienne wiraże pogodowe

25

24

U mnie problem z nietrzymaniem moczu pojawił się po porodzie. Tabletki, ćwiczenie mięśni kegla tak jak mówił mi urolog nic a nic nie pomagało. Problem był na tyle krępujący, że nie chciałam nigdzie wychodzić z domu bo wystarczyło się zaśmiać, kichnąć czy też kaszlnąć i mokro w majtkach od razu sad Za namową doktora Macieja Zbrzeźniaka ze szpitala św. Elżbiety w Warszawie zdecydowałam się na specjalny zabieg polegający na wstrzyknięciu botoksu w odpowiednie miejsca wiadomo gdzie tongue Po zabiegu różnica ogromna. Poczułam ogromną ulgę,że nie popuszczam, w końcu bez skrępowania wychodzę w domu ciesząc się każdym dniem.

23

Można oczywiście a nawet trzeba ćwiczyć mięśnie Kegla, ale ja mimo wszystko polecam także zabieg. Dzięki niemu można szybko i skutecznie pozbyć się tej przykrej dolegliwości. Ja byłam na laserze w Cm Arnica w Starych Babicach pod Warszawą i poprawę oceniam na 70 procent. Warto, warto, warto! W tej klinice co byłam cały personel bardzo przyjazny, sam zabieg odbywał się w dyskretnej atmosferze, nie czułam skrępowania, lekarz również stanął na wysokości zadania.

22

Jeśli mowa o nietrzymaniu moczu – to ten problem dotyczy naprawdę wielu kobiet – z badań wynika, że co 8 kobieta po 39 roku życia boryka się z tego typu kłopotami, także nie jesteśmy jedyne, dziewczyny! Warto w takiej sytuacji wybrać się na konsultacje do odpowiedniego lekarza, a następnie zdecydować się na ewentualny zabieg w Klinice Zawodny pomagają z tym problemem przy pomocy laseru Monalisa Touch. Ja się zdecydowałam i nie żałuję. Wreszcie mogę normalnie funkcjonować ☺

21

Jaki jest orientacyjny koszt takiej operacji?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci