Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

18

Można, poczytaj tutaj: http://www.spektrum.wroc.pl/nasze-uslug … rakta.html Na pewno na dal widzi się lepiej, a reszta zależy od rodzaju soczewki.

17

Widzę, że wiele z was piszę o laserowym usuwaniu zaćmy w Czechach. Ostatnio tak się stało, że obracałam się w kręgu osób, które leczyły się u naszych sąsiadów i wiem, że godną polecenia kliniką jest AlfaVision.

16

u mojej babci to w ogóle śmiesznie było, czekała na zabieg 2,5 roku jak przyszła jej kolej - miała grypę i nie mogła iść, kolejka jej prepadła. To jest chyba jakieś nieporozumienie. I faktycznie z Mamą chcemy ją wysłać do Ostravy do Lexum, bo ile można czekać.

15

Moja babcia doczekała się zabiegu przy terminie z NFZ. Miała to szczęście, że na pierwsze oko czekała "tylko" 2 lata, a na następne kolejny rok. Zabiegi w Czechach nie odbiegają niczym od tych w Polsce, ale po zabiegu i tak trzeba zgłaszać się do okulisty w celu otrzymania nowych kropli i kontrolowania efektywności zabiegu.

14

Jest to możliwe, moja babcia miała operację zaćmy i dodatkowo po niej ma mniejszą wadę niż miała wcześniej.

13

Hej dziewczyny!
Tez jestem ciekawa jak wyglądają kwalifikacje. Dużo czytałam o wyjeździe do Lexum do Ostrawy i jest to dobra oferta i nic nie trzeba samemu załatwiać. Też słyszałam, że prezes tej firmy miał zabieg w Lexum, więc chyba musi to być bezpieczny i profesjonalny zabieg big_smile Moja babcia ma termin z NFZ za trzy lata, więc to jest juz paranoja tyle czekać. Super, że poruszyłyście ten temat, bo mówiłam babci, że ludzie pisza na forach, są zadowoleni z zabiegu i się mniej boi dzięki temu.

12

Podpinam sie do pytania.

11

Chcę mamę wysłać na ten zabieg w Czechach przez Lexum, czytaam że to bardzo bezpieczne, nawet sam prezes tej firmy udał się na zabieg w tej klinice. Jestesmy zdecydowane. Tylko ciekawi mnie, jak wyglądają kwalifikacje?

10

O moja babia też była w AlfaVision jak twoja mama dynamical. z tego co pamiętam to zakladali jej soczewki korygujące i teraz nie musi nosić okularów;) Jakby ktos potrzebował to tu jest link do tej kliniki: http://alfavision-zacma.pl/o-nas/

9

Dzięki, Emilka za odpowiedź. Wysłałam mamę do kliniki, akurat jestem z Krakowa. Wizytę wstępną miała tydzień później, potem kwalifikacje i załapała się na kolejny wyjazd tydzień później. Operacja się udała, jest zadowolona smile

8

Marcelina. Tak. Najpierw kwalifikacja w Optegrze w Krakowie. Potem opłacasz zabieg i opiekę (499zł) i ja akurat tydzień później miałam termin. Wiem, że długo się nie czeka.NFZ zwraca za zabieg smile

7

Moja mama z kolei korzystała z Alfa vision ze Skoczowa i też miała operację w Czechach praktycznie bez żadnego problemu. Leczenie zaćmy w Czechach jest bardzo popularne... Polskie kliniki pomagają przy załatwianiu wszelkich formalności i często mają na miejscu swoją kadrę...

6

a powiedz, emilka, czy załatwiałaś może przez klinikę w Krakowie? Jak to jest najpierw masz konsultację w Krakowie? Potem jedziesz d Lexum na zabieg? Za kwalifikację płacisz?

5

Moja mama korzystała z operacji w Lexum w Ostrawie. Wszystko fajnie zorganizowane przez polską klinikę, przejazd, opieka medyczna itp.

4

Wiadomo, że na NFZ raczej w najbliższym czasie nie dostanę się na operację zaćmy.. Zastanawiam się nad Kliniką Lexum w Ostrawie. W ramach UE mogę ubiegać się o zwrot kosztów zabiegu, a nie chcę czekać, bo widzę, że drastycznie się pogłębia. Macie doświadczenia w leczeniu za granicą? Operacjach? Najlepiej zaćmy.


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci