Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

2

Zaburzenia hormonalne tarczycy to przypadłość o wiele częstsza u kobiet. Wykrywane są zwykle w 4 lub 5 dekadzie życia. Początek choroby może być wieloobjawowy i niespecyficzny. Wiele chorych o swoim schorzeniu dowiaduje się przypadkowo. Klasyczną nadczynność tarczycy sugerują takie objawy jak kołatanie serca, uczucie niepokoju, wytrzeszcz oczu, nawracające biegunki, stałe uczucie gorąca, potliwość, utrata wagi. Skóra osoby z nadczynnością tarczycy jest różowa, ciepła, wilgotna. Mogą pojawić się także zaburzenia psychosomalne: bezsenność, rozdrażnienie, trudności z koncentracją uwagi, lęki. Nadczynność tarczycy leczy się na kilka różnych sposobów, w zależności od nasilenia choroby. Stosowane są leki zmniejszające aktywność hormonalną tarczycy, napromieniowanie tarczycy lub jej usunięcie chirurgiczne. Leczenie farmakologiczne jest przewlekłe i nie powinno być przerywane.

1

Zdiagnozowano u mnie nadczynność tarczycy. Co to właściwie za choroba i z czym muszę się teraz liczyć ? Jak z nią żyć ? Czy coś szczególnie zmienia w życiu ?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci