Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

2

Stany zapalne sromu i pochwy mogą mieć różne podłoże. Bardzo często dochodzi do zapaleń wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych. Dzieje się tak szczególnie często po intensywnej antybiotykoterapii, gdzie dochodzi do zniszczenia naturalnej flory bakteryjnej pochwy. Również drażniące składniki proszków do prania, płynów do płukania czy środków myjących mogą wywoływać stany zapalne. W takich przypadkach dochodzi do nasilonej reakcji alergicznej, której objawem jest podrażnienie, pieczenie, zaczerwienienie i świąd. Innymi rzadziej uczulającymi czynnikami może być lateks, z którego wykonane są prezerwatywy, środki plemnikobójcze, substancje zapachowe w podpaskach, chlorowana woda w basenie. W skrajnych przypadkach uczulać może nawet barwnik zawarty w bieliźnie czy papierze toaletowym. Najważniejsze w leczeniu tego typu zapaleń jest wyeliminowanie czynnika uczulającego. Do higieny intymnej należy stosować delikatne płyny o fizjologicznym pH 5,5. Objawowo stosuje się preparaty antyhistaminowe podawane doustnie i miejscowo.

1

Lekarz zdiagnozował u mnie zapalenie sromu. Prawdopodobnie na podłożu alergicznym ( uczulenie na środki do mycia ). Jak się leczy to schorzenie ?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci