Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

8

A nie da się tego leczyć poprzez farmakologie i rehabilitację? Jak to jest?

7

Przeczytałam uprzednie posty i mam wrażenie, że ktoś pomylił artrozę z RZS, czyli reumatoidalnym zapaleniem stawów. Artrozie niekoniecznie musi towarzyszyć obrzęk, ale ból - jak najbardziej. Spowodowany jest wycieraniem mazi nawilżającej kości w torebkach stawowych. Skutek jest taki, że końcówki kości np. w kolanach trą o siebie, a to powoduje duży dyskomfort. Można to porównać do mechanizmu w jakimś urządzeniu - musi byc dobrze naoliwiony, żeby działał sprawnie, inaczej zgrzyta i zacina się.
Lekarze zarówno na RZS, jak i artrozę najczęściej przepisują niesteroidowe środku przeciwzapalne, np. diclofenac. Owszem, działają one przeciwbólowo, ale równocześnie uszkadzają (szczególnie przy dłuższym stosowaniu) układ pokarmowy. Każdemu odradzałabym więc ich stosowanie. Ale co robić, kiedy ból uniemożliwia normalne funkcjonowanie? Spróbować środków naturalnych, a w szczególności KURKUMINY (to substancja czynna zawarta w popularnej przyprawie - kurkumie). Jest to najsilniejsza znana obecnie naturalna substancja przeciwzapalna i przeciwbólowa. Kurkumina ma jednak pewną wadę. Jest bardzo słabo przyswajalna przez nasz organizm. Dlatego dobrym wyjściem jest przyjmowanie jej w formie liposomowej. O ile kurkumina z tabletek, kapsułek czy przyprawy wchłania się zaledwie w kilku czy kilkunastu procentach, o tyle w formie liposomowej - w ponad 90 procentach. Sama spróbowałam kurkuminy liposomowej, kiedy ból stawów w znacznym stopniu uniemożliwiał mi chodzenie. Już po kilku dniach nastąpiła znaczna poprawa! Preparaty liposomowe nie są tanie, jednak starczają na długo, a ich działanie jest naprawdę rewelacyjne. Ja kurkuminę kupiłam w sklepie internetowym biowrclaw.pl

6

Przy takich schorzeniach nie obejdzie się bez dobrej skutecznej rehabilitacji na nowoczesnym sprzęcie i tu mogę polecić Centrum Medyczne św Franciszka w Warszawie http://cmsf.pl/ , mają tam najlepszy sprzęt, świetnych fizjoterapeutów i atrakcyjne pakiety medyczne dla każdego.

5

Lekarz na pewno był w stanie Ci to wyjaśnić, dlaczego nie pytałaś ? smile Choroba zwyrodnieniowa niestety kojarzy się z bólem, z wiadomych powodów. Osobiście stosuję na każdy ból stawów opaski uciskowe i pomaga :)Doraźnie mozesz stosować jakieś leki bez recepty jeśli lekarz nic Ci nie zapisał, ale raczej odradzam artresan i inne tego typu. To nie tylko moja opinia zobacz http://artresan-opinia.pl/   inni też uważają że nie działa wink

4

Malinowa napisał/a:

Artroza to bardzo poważne schorzenie, musisz bardzo uważać na żołądek.

Czy możesz wyjaśnić dlaczego artrozę łączysz z żołądkiem?

3

Artroza to bardzo poważne schorzenie, musisz bardzo uważać na żołądek. Dobrze jest wzmocnić błonę komórkową witaminą C-koniecznie lewoskrętną czyli naturalną. Żołądek ochraniać można piciem aloesu-na takie upały jak znalazł roll . przydałoby się również wzmocnić ścięgna i mięśnie tak żeby odciążyć kości, do tego można użyć kolagenu np. Flexagenu. Potrzebna fizjoterapia polecam klinikę rehabilitacyjną Nowy Dwór.

2

Artroza to przewlekła choroba układu kostno-stawowego. Jej rozpowszechnienie sprawia, że stała się ona jednym z najpopularniejszych schorzeń ortopedycznych. Choroba zwyrodnieniowa stawów musi być różnicowana z reumatoidalnych zapaleniem stawów, które może dawać podobne dolegliwości bólowe. Cechą charakterystyczną RZS jest zajmowanie małych stawów dłoni i stóp oraz poranna sztywność utrzymująca się około godziny po obudzeniu. Artroza może być powodem silnych dolegliwości bólowych oraz niepełnej sprawności fizycznej. Zajęte chorobą stawy są obrzęknięte, bolesne i zniekształcone. W leczeniu schorzenia stosuje się metody farmakologiczne i fizjoterapeutyczne. Doraźnie stosuje się leki przeciwbólowe. Należy pamiętać jednak o ich negatywnym działaniu na inne organy. Narażenie jest szczególnie duże dla błony śluzowej żołądka, zwłaszcza przy przyjmowaniu silnych niesterydowych leków przeciwzapalnych jak ketoprofen, naproksen, diklofenak. Dużą ulgę w artrozie mogą przynieść zabiegi masażów, elektrostymulacji, laseroterapii lub terapii ultradźwiękami.

1

U mojej mamy zdiagnozowano chorobę zwyrodnieniową układu kostno-stawowego  czyli tzw. artrozę. Chciałabym się dowiedzieć na czym polega ta choroba i jej leczenie.


Powered by : Punbb