Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

3

Idź do alergologa i sprawdź czy przyczyną Twojego kataru nie jest alergia. Mój mąż miał katar właściwie cały rok i dopiero na testach u alergologa okazało się, że jest uczulony na roztocza kurzu, które są zawsze i wszędzie, poza tym pyłki traw i drzew. Odczula się szczepionkami, dostaje leki i super funkcjonuje bez kataru.

2

Katar, który nie mija po upływie 7-10 dni, rzeczywiście daje powody do zastanawiania się nad jego przyczyną. O ile zwykła infekcja wirusowa związana z przeziębieniem, ustępuje zwykle po tygodniu, tak inne formy nieżytu nosa, mogą trwać dłużej. Bardzo ważne jest ustalenie, jak wygląda wydzielina z nosa. Żółtawa, gęsta wydzielina towarzyszy zwykle chorobom zapalnym zatok, zakażeniom bakteryjnym i ropnym. Wodnisty katar, który rzadko ulega zmętnieniu i zagęszczeniu, a zwłaszcza połączony z łzawieniem i pieczeniem oczu wskazuje raczej na reakcje alergiczne i tak zwany katar sienny. Warto też zwrócić uwagę na inne towarzyszące katarowi objawy. Do najważniejszych z nich zalicza się bóle głowy (nasilające się zwłaszcza przy pochylaniu się do przodu), nosowa mowa, przytłumiony słuch, zaczerwienie śluzówki nosa, krwawienia z nosa, dolegliwości ze strony oczu. Wszystkie te obserwacje mogą być pomocne lekarzowi podczas stawiania diagnozy. Nawracające nieżyty nosa mogą też wynikać z nieprawidłowej budowy anatomicznej struktur nosa, na przykład skrzywienia przegrody. O rozpoznaniu decyduje często lekarz laryngolog przeprowadzając badanie rynoskopowe- wziernikowanie nosa.

1

Właściwie odkąd pamiętam dokucza mi katar. Czasami jest już dobrze, w porze letniej nie mam go wcale i zupełnie ,ale mniej więcej od jesieni do wiosny ciągle coś mi cieknie z nosa. Co to może być ?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci