Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

2

Prawidłowe trawienie to proces, w którym bierze udział cały przewód pokarmowy. Poszczególne składniki pokarmu są trawione na różnych etapach swojej drogi przez przez jamę ustną, żołądek i jelita. Dodatkowo pracę systemu trawiennego wspomagają również enzymy trawienne wydzielane przez gruczoły wydzielnicze. Zespół złego wchłaniania to zaburzenie w pracy samych jelit. Na skutek wrodzonego lub nabytego defektu pracy kosmków jelit, nie wszystkie strawione składniki są wchłaniane. Skutkować to może niedoborami pokarmowymi oraz wyniszczeniem organizmu. W takich przypadkach niezbędna jest suplementacja pozajelitowa. Dożylnie i/lub domięśniowo podawane są płyny, elektrolity oraz niezbędne witaminy, głównie z grupy tych rozpuszczalnych w tłuszczach. W zespole złego wchłaniania często poza leczeniem gastrologicznym konieczna jest konsultacja dietetyczna.  Dietetyk może opracować rodzaj diety indywidualny dla danego pacjenta, który będzie zapewniał optymalne wchłanianie.

1

Często mam od kilku tygodni biegunki, wydalam ze stolcem niestrawione resztki pokarmu, i dochodzą do tego jeszcze bolesne skurcze jelit. Lekarz podejrzewa  zespół złego wchłaniania. Ale jestem w trakcie badań jeszcze. Na czym polega ta choroba ?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci