Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

27

No, a niedługo zacznie się sezon na zapalenia i infekcje, więc warto sobie kupić wcześniej tabletki i być gotowym. Herbatka z rumianku też może stać w domu, bo też pewnie pójdzie w ruch wink

26

Warto do tabletek dorzucić jakieś naturalne metody na zapalenie pęcherza smile Według mnie bardzo dobre są napary z rumianku i sok z żurawiny. To takie uzupełnienie leczenia. No i picie wody. Najlepiej lekko gazowanej smile

25

Picie pomaga, to fakt. Dużo płynów sprawia, że musisz częściej oddawać mocz, czyli bakterie szybciej wypłukują się z Twojego układu moczowego. Tak to działa smile No, a urofuraginum max pomaga szybko łagodzić objawy, jak np. pieczenie przy oddawaniu moczu.

24

Nie wiem, czy to miód pomaga, czy po prostu to, że dużo się pije. Wiadomo, że jak już masz zapalenie to urofuraginum max jest skuteczne. Ale, żeby nie zachorować tak łatwo, to warto w ogóle dużo pić, bo częste oddawanie moczu przeczyszcza układ moczowy i trudniej o infekcję.

23

Ja polecam picie miodu przez około miesiąc czasu najlepiej akacjowy albo spadziowy działają najlepiej na układ moczowy.
Najprościej jest kupić miodowe kulki globehoney 100% naturalny miód pszczeli w kulce którą rozpuszczasz w wodzie i pijesz.
dlatego polecam globehoney firmy Future Food International bo w miodowej kulce zawsze wiesz ile masz miodu 7 g i po za tym jest estetyczna i się nie klei a ma w sobie prawdziwy miód pszczeli.

22

Ale to dziwne, że lekarze nie mogą pomóc. U mnie było tak, że zapalenie miałam dość często, ale to przez to, że go nigdy porządnie nie doleczyłam. Dopiero pełna kuracja furaginą i picie bardzo dużo wody pomogło.

21

Ja też miewam z tym od niedawna problem, raz nawet miałam taką infekcję, że dostałam ciągłych mdłości i uczucia przepełnienia w żołądku. Zwykle na to biorę Urosept i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

20

Ja raz miałam problem, przez 3 tygodnie antybiotyk. Teraz jak cokolwiek się dzieje do lekarza ide.

19

Masz rację, organizm sam się wyjaławia, ale może to trwać nawet miesiąc i choć objawy pewnie miną szybciej, to uważam, że po to mamy medycynę, żeby pozbyć się ich po kilku dniach, a nie czekać aż same przejdą.

18

Fachowo, to się chyba nazywa wyjałowienie układu moczowego. Mnie zawsze zapalenie pęcherza dopada na początku wiosny. Także jedno mam już za sobą i właśnie wczoraj skończyłam kurację urofuraginum max. Mam nadzieję, że zapalenie szybko nie wróci.

17

jagomala napisał/a:

Fakt, furagina działa i to bardzo dobrze. nasiadówki też są super, ale ja w czasie zapalenia pęcherza też bardzo dużo piję. Częste picie wody, najlepiej przegotowanej, pomaga szybciej wydalić bakterie, bo częściej oddaje się mocz, który wypłukuje te bakterie.

Picie dużej ilości wody to powinien być nasz nawyk nawet wtedy, kiedy nie chorujemy na zapalenie pęcherza. Ale masz rację. Przez częste picie częściej oddajesz mocz i przepłukujesz tym samym układ moczowy, więc łatwiej i szybciej pozbędziesz się zapalenia pęcherza, bo usuniesz po prostu bakterie smile

16

Napisz, jakie masz jeszcze inne dolegliwości. To może nakreślić Twój problem w szerszym aspekcie.

15

Fakt, furagina działa i to bardzo dobrze. nasiadówki też są super, ale ja w czasie zapalenia pęcherza też bardzo dużo piję. Częste picie wody, najlepiej przegotowanej, pomaga szybciej wydalić bakterie, bo częściej oddaje się mocz, który wypłukuje te bakterie.

14

no tak to prawda ja przy ostatnim zapaleniu pęcherza oprócz tego, że brała urofuraginum max to teraz profilaktycznie piję sok z cytryny i żurawiny, od czasu do czasu warto też sobie zrobić nasiadówki z ziól to też pomaga.

13

Ale tabletki warto tez uzupełniać jakimiś sposobami naturalnymi. Zurawina jest tu spoko! Ma dużo witaminy c, ale też substancje, które nie pozwalają się namnażać bakteriom wywołującym zapalenie pęcherza, więc objawy ustąpują o wiele szybciej.


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci