Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

20

Ja raz miałam problem, przez 3 tygodnie antybiotyk. Teraz jak cokolwiek się dzieje do lekarza ide.

19

Masz rację, organizm sam się wyjaławia, ale może to trwać nawet miesiąc i choć objawy pewnie miną szybciej, to uważam, że po to mamy medycynę, żeby pozbyć się ich po kilku dniach, a nie czekać aż same przejdą.

18

Fachowo, to się chyba nazywa wyjałowienie układu moczowego. Mnie zawsze zapalenie pęcherza dopada na początku wiosny. Także jedno mam już za sobą i właśnie wczoraj skończyłam kurację urofuraginum max. Mam nadzieję, że zapalenie szybko nie wróci.

17

jagomala napisał/a:

Fakt, furagina działa i to bardzo dobrze. nasiadówki też są super, ale ja w czasie zapalenia pęcherza też bardzo dużo piję. Częste picie wody, najlepiej przegotowanej, pomaga szybciej wydalić bakterie, bo częściej oddaje się mocz, który wypłukuje te bakterie.

Picie dużej ilości wody to powinien być nasz nawyk nawet wtedy, kiedy nie chorujemy na zapalenie pęcherza. Ale masz rację. Przez częste picie częściej oddajesz mocz i przepłukujesz tym samym układ moczowy, więc łatwiej i szybciej pozbędziesz się zapalenia pęcherza, bo usuniesz po prostu bakterie smile

16

Napisz, jakie masz jeszcze inne dolegliwości. To może nakreślić Twój problem w szerszym aspekcie.

15

Fakt, furagina działa i to bardzo dobrze. nasiadówki też są super, ale ja w czasie zapalenia pęcherza też bardzo dużo piję. Częste picie wody, najlepiej przegotowanej, pomaga szybciej wydalić bakterie, bo częściej oddaje się mocz, który wypłukuje te bakterie.

14

no tak to prawda ja przy ostatnim zapaleniu pęcherza oprócz tego, że brała urofuraginum max to teraz profilaktycznie piję sok z cytryny i żurawiny, od czasu do czasu warto też sobie zrobić nasiadówki z ziól to też pomaga.

13

Ale tabletki warto tez uzupełniać jakimiś sposobami naturalnymi. Zurawina jest tu spoko! Ma dużo witaminy c, ale też substancje, które nie pozwalają się namnażać bakteriom wywołującym zapalenie pęcherza, więc objawy ustąpują o wiele szybciej.

12

ja brałam z kolei urofuraginum max, też go kupiłam w aptece bez recepty, bo przeczytałąm w internecie że szybko pomaga i rzeczywiście tak było, już po pierwszej tabletce od razu poczułam ulgę, więc polecam jak któraś z Was cierpi z powodu zapalenie pęcherza wypróbować ten lek.

11

Doskonale Cię rozumiem. To niby nie jakaś wielka choroba, ale okropnie męcząca i krępująca. Nie dość, że trzeba co chwilę wstawać zza biurka i iść do łazienki to jeszcze to pieczenie... Mi pomógł urofuraginum. Jest bez recepty, ale skonsultowałam ze swoim lekarzem czy warto brać ten lek. Zastosuj sobie siedmiodniową kurację i myślę, że będziesz miała spokój z zapaleniem smile

10

Jeśli leczenie trwa tak długo i nie widać efektu to nie pozostaje nic innego jak tylko zmiana lekarza na kogoś innego.... Kto pomoże.Kamica nerkowa jest groźną chorobą oraz nieodpowiednio leczona porafi doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych z niewydolnością nerek na czele.

Zapobiegać nawrotom można na wiele sposobów:
http://kamicanerkowa.net.pl/kamica/zapo … -nerkowej/

Na stronie jest wszystko dokładnie opisane.

9

No właśnie, strasznie długo? Ja się męczę dzień czy dwa zanim urofuraginum zadziała i już mam dosyć. Co na to lekarze? Może to coś innego niż zapalenie pęcherza?

8

kurcze jestem pod wrażeniem, że dałaś radę 3 lata żyć z zapaleniem pęcherza, ja dostałam zapalenia pęcherza przy okazji powrotu z wakacji, leciałam samolotem 3 godziny i ledwo wytrzymałam do lądowania, zaraz pobiegłam do apteki po urofuraginum, więc jestem pełna podziwu że tyle lat byłaś w stanie tyle żyć z zapaleniem. A jakie miałąś objawy, jak sobie radziłaś z nimi na codzień?

7

Trzy lata się tak męczyć? Oo nie trzeba szukać dobrego lekarza, który wyśle cię na badania konkretne. Jeśli nie masz jak, a myślisz że to kamienica nerkowa to na pewno będziesz musiała zmienić dietę, pić dużo wody wykluczyć kofeinę, brać dodatki do diety np.urocal i ogólnie na bóle pomagają gorące kąpiele czy okłady. U mnie zdiagnozował lekarz kamienice, ale do czasu aż przyszły wyniki sama się stosowałam do tej diety  przeszło i póki co nie mam nawrotów.  Jednak prewencyjnie będę powtarzała kurację co pół roku, bo nie chcę znów tak cierpieć.

6

Niestety wiem, że chyba dopóki nie trafisz na dobrego lekarza, który Cię zdiagnozuje to może być ciężko.
Mi pomaga urofuraginum, ale po kilku dniach już mam spokój.
3 lata to zdecydowanie za długo


Powered by : Punbb