Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

75

Często o ciąży dowiadujemy się jak już w niej jesteśmy smile i wtedy najważneisjze są te pierwsze tygodnie podczas których należy przyjmować suplementy. Ja na przykład brałam mama dha jeszcze przed planowaną ciążą. Tak mi zalecił lekarz i kupiłam opakowanie już jak się zaczęliśmy starać. Wtedy zanim zaszłam w ciążę to już na pewno nie miałam żadnych niedoborów ani kwasu foliowego, ani dha ani witamin.

74

Najpiej takie, które zaleci Ci lekarz wink Ale z doświadczenia wiem, że mama dha premium, to bardzo dobre witaminy o kompleksowym składzie, więc możesz np. zapytać swojego lekarza, co o nich sądzi.

73

Polecam mamadha premium ze względu na skład. Ale jeśli szukasz odpowiednich witamin dla siebie to najlepiej udać się na wizytę do lekarza - ginekologa. Do tego jod i witamina D. Mojej siostrze po przeprowadzeniu badań zalecono np wiele rodzajów ziół ( bratek np ) . Musisz sama zobaczyć co będzie dla Ciebie najlepsze:)

72

Ja też barałam mama dha premium plus, co prawda tylko w ciąży ale przed poczęciem dziecka brałam sam kwas foliowy bo tak zaleciła mi moja lekarka prowadząca. Wszystko było ok, witaminy vrałam potem podczas półrocznego kp bo położna powiedziała ze dziecko też bedzie dodatwac wtedy te witaminy.

71

Ja się na tym kompletnie nie znam. Dlatego też nie będę w stanie pomóc.

70

moim zdaniem warto się choć trochę przygotować bo w ciąży możesz mieć wszelkiego rodzaju niedobory dlatego  ważne jest uzupełnianie witamin których może brakować w codziennej diecie bo przecież w czasie ciąży nie wszystko nam podchodzi, dlatego ja zdecydowałam się na przyjmowanie mama dha premium plus bo zawiera wszystkie niezbędne witaminy  poza tym ja nie jadam codziennie kilku kg jajek, sera czy szpinaku żeby na odpowiednim poziomie dostarczyć witamin mojemu dziecku.

69

Mój ginekolog powiedział, że w ciąży trzeba się suplementować złotą piątką, czyli kwasem foliowym, dha, magnezem, jodem i witaminą D. I dlatego właśnie kupiłam sobie mama dha premium, bo w tych tabletkach te wszystkie składniki mam w bardzo dobrych dawkach zaaprobowanych przez mojego lekarza.

68

Ja w ciąży też miałam mama dha premium i nawet przez chwilę nie zastanawiałam się, czy brać inne, bo lekarzem prowadzącym ciążę była moja siostra, a to ona poleciła mi te tabletki. A przez to, że jeszcze interesuje się dietetyką, to ułożyła mi jadłospis na całe 9 miesięcy sad

67

o witaminie E nie słyszałam, wizyta u ginekologa konieczna. Moja lekarka przed ciążą już kazała mi brac mamadha premium, żeby się jak najlepiej przygotować do tego wspaniałego ale i mocno obciążającego okresu jakim jest ciąża, dałam rade i maluszek rósł jak na drożdzach

66

Kwas foliowy to jest zdecydowany must have, jeśli chodzi o czas przed począeciem dziecka. Ważne są też witaminy E, D, magnez i jod. Ale mimo wszystko najlepiej byłoby się wybrać do ginekologa i zapytać, co w zasadzie jest potrzebne i w jakich aspektach ma się niedobory. Dzięki temu na 100% będziesz pewna, że wszystko robisz tak, jak należy.

65

Przed zajściem w ciążę przyjmowałam tak naprawdę głównie kwas foliowy, czasowo żelazo, kiedy miałam niedobory i magnez w tabletkach, bo też mi lekarz zalecił. Najlepiej zapytaj swojego ginekologa, przebadaj się, jeśli trzeba pod tym kontem. Nie warto przesadzać w żadną stronę.

64

Zdecydowanie kwas foliowy. To jest podstawa.
Ważne jest też, żeby ogólnie być w dobrym zdrowiu i zapewniać sobie jak najwięcej wartości odżywczych, witamin i minerałów.
Jeśli myślisz, że czegoś ci brakuje - warto jest zrobić sobie badania krwi.

63

kwas foliowy możesz też pregna plus

62

kwas foliowy to za mało, medycyna sie bardzo rozwinęła i wiadomo jakie też składniki są wazne dla rozwóju mózgu czu wzroku dziecka, warto sobie przeczytać zalecenia polskieto towarzystwa ginekologicznego, tam jest duzo wyjaśnione

61

to prawda zdrowa dieta jest najważniejsza ale nie można zapominać o uzupełnianiu witamina, które czasami ciężko przyswoić tylko z jedzenia stąd potrzeba dodatkowego uzupełniania. ja nie potrafiłabym zjeść codziennie kilku kg szpinaku żeby zapewnić dziecko prawidłowy i zdrowy rozwój, stąd zdecydowałam się na mama dha premium + bo zawiera wszystkie niezbędne witaminy  a ja jestem spokojna o prawidłowy rozwój mojego dziecka.


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci