Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

85

rzeczywiśćie jak się jest w pierwszej ciąży to człowiek nie wie czego może się spodziewać dlatego warto się konsultować, jak ja byłam w pierwszej ciąży też nie wiedziałam co i jak, lekarz mówił mi tylko, że najważniejsze jest przyjmowanie witamin, bo dzięki temu dziecko może się prawidłowo rozwijać, ja też brałam mama dha + bo zawierał wszystko czego potrzebowałam kwas foliowy, jod, kwasy dha i witaminę D, nie była bym w stanie w naturalny sposób przyswoić takiej ilości witamin każdego dnia, więc dodatkowa suplementacja była dla mnie jak najbardziej wskazana.

84

Widzę, ze wiele mam brało tak jak ja mamę dha plus, ale bardzo nie chciałam brać wielu różnych suplementów, wiec wybrałam taki, który naprawdę ma w sobie dużo dobrego i wystarczy jako jedyny suplement, oczywiście dołożyłam do tego zdrowa dietę, dużo się ruszałam i nie miałam problemu z zajściem w ciąże

83

Ja brałam mama dha premium, z rekomendacji mojego lekarza. Wytłumaczył mi, że to kwas foliowy a do tego DHA, które jest bardzo ważne przy prawidłowym utrzymaniu ciąży. Oprócz tych witamin już niczego więcej nie brałam bo w zasadzie wszytsko było w dwóch tabletkach dzienne.

82

No np. wspomniany Naturell Folian, dawka już odpowiednia, łykasz jedną tabletke dziennie po prostu.

81

A gdzie takie aktywne foliany znaleźć? I jaka dawka wtedy jest odpowiednia?

80

Tinae napisał/a:

Kwas foliowy to podstawa, już w momencie planowania ciąży. Zwróćcie uwagę tylko na to, żeby była to aktywna forma kwasu, jak w Naturell Folian, bo w tej formie się bez problemu wchłania i metabolizuje:)

Ja też właśnie ten brałam w ciąży choć wiem, ze sporo babek łyka go już w trakcie planowania ciąży gdyż wiadomo, że foliany przyczyniają się do prawidłowego tworzenia komórek krwi, wzrostu tkanki matczynej

79

Przed ciążą przyjmowałam mama dha premium, są to bardzo dobre witaminy dla kobiet w ciąży a także i  dla kobiet karmiących piersią. W składzie są składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka jak np. kw. foliowy i kw. DHA. W ciąży też tylko te witaminki brałam, nie musiałam nic więcej uzupełniać bo wyniki były ok i samopoczucie super smile

78

Kwasy omega są bardzo ważne. O kwasie foliowym każdy pamięta, ale z tymi omega to już róznie bywa. Ja biorę np. Naturell Omega-3 1000. Nie czuć ich rybą, no i cena bardzo dobra.

77

ja pamiętam, ze jak byłam w ciąży to lekarz zlaecał mi specjalne pakiety kontroli i badań do zrobienia przed ciażą m.in. toksoplazmozę, warto takie choroby wykluczyć albo wyleczyć żeby potem nie było problemu. No i oczywiście obowiązkowo witaminy, najlepsze mama dha premium, nie są takie przekombinowane, jak porównywałam rożne składy to niestety niektóre mają niby super skład a jak się wczytać to tych witamin i minerąłow są śladowe ilości, więc wartowybierać z głową.

76

Kwas foliowy to podstawa, już w momencie planowania ciąży. Zwróćcie uwagę tylko na to, żeby była to aktywna forma kwasu, jak w Naturell Folian, bo w tej formie się bez problemu wchłania i metabolizuje:)

75

Często o ciąży dowiadujemy się jak już w niej jesteśmy smile i wtedy najważneisjze są te pierwsze tygodnie podczas których należy przyjmować suplementy. Ja na przykład brałam mama dha jeszcze przed planowaną ciążą. Tak mi zalecił lekarz i kupiłam opakowanie już jak się zaczęliśmy starać. Wtedy zanim zaszłam w ciążę to już na pewno nie miałam żadnych niedoborów ani kwasu foliowego, ani dha ani witamin.

74

Najpiej takie, które zaleci Ci lekarz wink Ale z doświadczenia wiem, że mama dha premium, to bardzo dobre witaminy o kompleksowym składzie, więc możesz np. zapytać swojego lekarza, co o nich sądzi.

73

Polecam mamadha premium ze względu na skład. Ale jeśli szukasz odpowiednich witamin dla siebie to najlepiej udać się na wizytę do lekarza - ginekologa. Do tego jod i witamina D. Mojej siostrze po przeprowadzeniu badań zalecono np wiele rodzajów ziół ( bratek np ) . Musisz sama zobaczyć co będzie dla Ciebie najlepsze:)

72

Ja też barałam mama dha premium plus, co prawda tylko w ciąży ale przed poczęciem dziecka brałam sam kwas foliowy bo tak zaleciła mi moja lekarka prowadząca. Wszystko było ok, witaminy vrałam potem podczas półrocznego kp bo położna powiedziała ze dziecko też bedzie dodatwac wtedy te witaminy.

71

Ja się na tym kompletnie nie znam. Dlatego też nie będę w stanie pomóc.


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci