Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

6

Oj sama miałam kilka razy.... Niesety ale wszystko było spowodowane przez to,ze stosowałam niewłaściwe metody czyszczenia uszu.... Ktorych nie powinnam stosować wcześniej z uwagi na to,ze mogą zapychać uszy. Nie powinno sie używać patyczków higienicznych bo jest to jedynie upychanie woskowiny wgłąb ucha.

Polecam zajrzeć sobie tutaj:
https://zdrowie.tvn.pl/a/plukanie-uszu- … -sposobami

Na stronie jest opisane jak za pomocą domowych sposobów przeprowadzić płukanie uszu. Zanim zastosowane zostanie płukanie ucha, można spróbować usunąć zalegającą wydzielinę za pomocą parafiny, która w większości przypadków rozwiązuje problem. Należy podgrzać ją do temperatury około 36°C, zakropić ucho kilkoma kroplami, po czym pozwolić jej swobodnie wypłynąć.

Jeśli to nie pomaga to najlepiej jest wybrać się do laryngologa.

5

Mam dokładnie to samo zdanie co mój poprzednik... Nic dodać oraz nic ująć...

4

O tak, sama tak czasami mam, tylko u mnie wynika to głównie z gwałtownych zmian ciśnienia, bo mój organizm jest bardzo na nie wrażliwy. Muszę się potem z tym trochę przemęczyć, ale w końcu ucho się odtyka. Moja siostra miała za to przypadek, gdzie zeszło jej nadmiar woskowiny z infekcją i nie słyszała na jedno ucho przez kilka dni, aż wreszcie musiała pójść do laryngologa.

3

Ja na stronie https://www.fonix.pl/higiena-uszu/jak-u … -pamietac/ znalazłam informacje, że w warunkach fizjologicznych woskowina jest samoistnie usuwana z ucha za pomocą mechanizmów samooczyszczania i ruchów żuchwy. Gdy mechanizmy te zawodzą, dochodzi do jej kumulowania się w kanale słuchowym zewnętrznym, co może być przyczyną pogorszenia słuchu. Najprostszą metodą jest zapobieganie, a nie leczenie, gdyż kiedy już dojdzie do zatkania ucha przez woskowinę, możemy mieć trudność w jej usunięciu. Zastosowanie kropli na bazie oleju parafinowego czy gliceryny jest popularną metodą usuwania woskowiny z uszu: jest bezpieczne oraz bez problemu może być przeprowadzone w domu. Aby taki preparat mógł zadziałać poprawnie, powinniśmy się położyć na przeciwnym boku do ucha, które chcemy oczyścić, nalać preparat do kanału słuchowego zewnętrznego, odczekać 10–15 minut i po tym czasie się podnieść. Znacznie wygodniejsze będzie jednak zastosowanie preparatów na bazie olejków mineralnych, przygotowanych w postaci sprayu. Aplikacja sprayu do ucha jest bardzo prosta i nie wymaga kładzenia się na boku.

2

Uszy "zatykają" nam się w wielu różnych sytuacjach. Często banalną przyczyną odczuwania zatkanego ucha są zmiany ciśnienia. Spotykamy się z nimi na przykład podczas wznoszenia się na większą wysokość. Zwykle pomaga wtedy przełknięcie śliny lub ssanie cukierka- działa tu anatomiczne połączenie ucha z trąbką Eustachiusza i gardłem. Uczucie zatkanego ucha może mieć miejsce również w przypadku nadmiernego nagromadzenia się woskowiny w kanale słuchowym. Woskowina może być usunięta w gabinecie pielęgniarskim. Wcześniej warto jednak skorzystać z preparatów dostępnych w aptece do samodzielnego rozpuszczenia woskowiny, na przykład A-Cerumen. Zatkane ucho może być też objawem infekcji zapalnej tego narządu. Niepokoić powinny nas zwłaszcza objawy towarzyszące zatkaniu, jak ból, niedosłuch czy podniesiona temperatura ciała. W tym przypadku konieczna jest konsultacja laryngologiczna.

1

Od jakichś kilku godzin mam wrażenie jakbym miała zatkane prawe ucho. Nie wiem, mam nadzieję, że to nic groźnego. Ale co z tym zrobić ? Czy muszę udać się do lekarza czy mogę sama jakoś odetkać to ucho ?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci