Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

45

A ktoś z Państwa kojarzy Terapie Tu i Teraz z Krakowa? Słyszałam o nich bardzo dobre opinie i właśnie tam swoją walkę z nałogiem zaczyna właśnie mój przyjaciel. Trzymam za niego mocno kciuki.

44

43

Tu ci moze pomóc jedynie dobry ośrodek leczenia uzależnień. Moja kuzynka leczyła się w ośrodku Medox w Nowym Modlinie  Bardzo jej pomogli. Leczą tam różne uzależnienia ,depresję o każdej etiologii i inne zaburzenia psychotyczne.mają świetnych specjalistów. Spróbuj tam może się uda.

42

Wg mnie alkoholizm jest wtedy kiedy nic innego oprócz alkoholu nie przynosi radości i nieważne czy to jest 1 piwo czy litr wódki dziennie. W ogóle regularność picia martwi

41

Myślę, że konieczna jest w tym wypadku pomoc specjalistów od uzależnień, np. takich z Ośrodka Oaza. Miałam podobny problem z pijącym wujkiem i dopiero kiedy zdał sobie sprawę, że potrzebuje pomocy i zaczął współpracować z terapeutami udało mu się odnaleźć klucz do wyjścia z nałogu.

40

A czy pije też od lat ?
Zacznijmy od tego, że każdy alkoholik nie chce się przyznać do uzależnienia, i ma na to wiele wymówek. np. "jedno czy dwa jeszcze nikomu nie zaszkodziło",  jeśli to wczesne stadium to łątwiej jest się wyleczyć, natomiast jeśli jest tak jak móisz i trwa to już długi czas, tym ciężej będzie wgl nakłonić go by zgłosił się na terapię. Alkoholicy słysząc o AA od razu panikują.. Myślą, że zrobią z nich idiotów na takich spotkaniach. Zazwyczaj nie dają dopuścić do siebie myśli, że mogli by wgl się tam kiedykolwiek pojawić..
Więc działąj póki jeszcze nie jest za poźno.
Ale skoro on nie pracuje, nic nie robi itd. to wątpię, że nagle będzie chciał zmian. Lenistwo to najgorsze co może być ..
Trzymam kciuki by brat stanął na nogi wink

39

Ważne jest żeby zdecydować się na profesjonalną pomoc, bo łatwo jest wpaść w uzależnienie, ale wyjść z niego bardzo trudno. Na Rankingu (osrodkiterapii.pl) znajdziecie oferty i opinie pacjentów na temat konkretnych ośrodków z całej Polski.

38

ja lubię sobie walnąć piwko, ale codziennie pracuje, rozwijam się a piwo piję tylko towarzysko. Trzeba wiedzieć kiedy przestać

37

cccccccccccccccccccccccccccc

36

35

Moja bratowa zastanawiała się nad rozwodem, bo już nie mogła wytrzymać z alkoholikiem. Jednak postawiła mu warunek, że wstrzyma się z tym jeżeli brat podejmie leczenie. Nawet znalazła ośrodek Domowy Detoks. Mam nadzieję, że brat faktycznie podejmie leczenie i uratuje swoje małżeństwo. Wcześniej obiecywał i nic z tego nie wynikało. Jednkak wniosek o rozwód nim wstrząsnął. Może to jest najlepszy sposób na przywrócenie go do normalnego życia.

34

Trzeba zawsze dać sobie szansę na wyjście z nałogu. Ja tak zrobiłam i trafiłam do Ośrodka Koninki w Porębie Wielkiej. Dobrze się stało, bo ta pomoc okazała się skuteczna, odzyskałam panowanie nad swoim życiem.

33

To zdecydowanie jest alkoholizm i powinno się z tym coś zrobić

32

Jeśli chcemy pomóc osobie uzależnionej warto skierować ją na leczenie do ośrodka. Ranking Ośrodków Terapii (osrodkiterapii.pl) zawiera informacje na temat bieżącej oferty i opinie pacjentów, które przebywały w konkretnym ośrodku. To pomaga w podjęciu decyzji.

31

uzaleznienie jest wtedy gdy zaniedbujemy inne sfery zycia.
Niby tak jest u Twojego brata ale moze problem lezy gdzie indziej, moze brak mu motywacji, moze takie zycie mu odpowiada


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci