Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

3

Sama się zmagam z bolesnymi miesiączkami. Podobno po urodzeniu dziecka miało się wszystko zmienić, ale niestety nadal co miesiąc cierpię. Słyszałam także, że endometrioza powoduje bóle podczas okresu, a u mnie jej nie stwierdzono. Więc chyba taka moja uroda, że muszę swoje wycierpieć.

2

Bolesność w czasie miesiączki związana jest z nasiloną kurczliwością macicy. Bóle te mogą być zniesione przez tradycyjne środki rozkurczowe. Do najpopularniejszych z nich należy drotaweryna, którą zawiera na przykład No-spa lub hioscyna (Buscopan). Wielu kobietom pomagają również łagodne ćwiczenia rozluźniające, delikatny masaż okolic podbrzusza czy ciepłe, ale nie gorące kąpiele. Wysiłek fizyczny, ćwiczenia fizyczne, sauna lub solarium mogą być przyczyną zaostrzenia dolegliwości. Zdarza się jednak, że bóle miesiączkowe są tak silne, że nie reagują na leczenie środkami dostępnymi bez recepty. Bóle takie mogą sprawiać, że na 2-3 dni w miesiącu kobieta staje się wyłączona z aktywności życiowej, ponieważ ulgę przynosi jedynie odpoczynek w pozycji leżącej. Taki stopień nasilenia bolesności jest bez wątpienia wskazaniem do poszukiwania przyczyny dolegliwości. Powodem mogą być nieprawidłowości w budowie anatomicznej, zrosty, torbiele bądź endometrioza, czyli nieprawidłowe umiejscowienie błony macicy. Zdarza się jednak, że przyczyna schorzenia bywa nieuchwytna.

1

Od kilku lat cierpię na bardzo bolesne miesiączki. Wcześniej nigdy nie były tak uciążliwe, jednak teraz ostro dają mi w kość. Co robić, aby ból w tym okresie nie był tak nieznośny ?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci