Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

2

Sarkoidoza to choroba, która może zajmować różne narządy. Jedną z jej postaci jest sarkoidoza płucna. Jej obraz związany jest z powstawaniem w płucach niewielkich guzków zwanych ziarniniakami. Guzki te nie podlegają martwicy. Podobny obraz choroby występuje w gruźlicy, dlatego obie te choroby muszą być różnicowane. Na sarkoidozę chorują częściej osoby młode. Przeważają w tej grupie kobiety- to im częściej zdarzają się wszystkie choroby związane z układem odpornościowym. Do tej grupy chorób należy między innymi sarkoidoza. Rumień guzowaty może być objawem choroby. Lokalizuje się ono zwykle na goleniach. Również inne zmiany skórne mogą zwiastować sarkoidozę lub występować w jej przebiegu.

1

Sarkoidoza płucna - na czym polega ta choroba ? Czy rumień guzowaty jest jakąś oznaką tej choroby ? Jakie jest jej leczenie ? Czy to coś poważnego ?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci