Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

13

Ten ośrodek w Wiśle nazywa sie TRATWA , jest na ulicy Beskidzkiej. Pomyliłaś chyba nazwę.  Ale zgadza się że bardzo pomagają. Można ich znaleść też na Facebooku , szybko tam odpowiadają na pytania, ale najlepiej zadzwonic . Na facebooku albo na stronie maja nr telefonu a strona to leczenieuzaleznien. com

12

Mój facet był uzależniony od hazardu.. Doprowadził do takiego stanu, że zostaliśmy bez pieniędzy, z długami.. Wtedy nasze ostatnie pieniądze postanowiliśmy wydać na jego terapię. Leczył się w osrodku leczenia uzależnień Arka w Wiśle i przez pare tygodni odbywał tam terapię..  Gdyby nie ta decyzja, ten ośrodek i ludzie, którzy mu pomogli nie poradzilibyśmy sobie.. Nie ma co z tym uzależnieniem walczyć samemu. Nie dasz rady.. Lepiej iść do specjalisty

11

Mojej siostrze pomogli w Ośrodku Oaza (Choceń - woj. kujawsko-pomorskie) wyjść z uzależnienia od hazardu. Muszę przyznać, że pracują tam znakomici specjaliści, którym będziemy dozgonnie wdzięczni za okazaną pomoc i zrozumienie.

10

W Ośrodku prywatnym Tratwa w Wiśle bardzo skutecznie leczą uzależnienie od hazardu. Sama przez t przeszłam a teraz po terapii nie mam z tym problemów  już , ogromnie się cieszę że z tego wyszłam

9

Jak szukacie ośrodków terapii, to na Rankingu (osrodkiterapii.pl) znajdziecie dużo ofert z całej Polski, a także opinie pacjentów na ich temat. To pomoże Wam wybrać najwłaściwszy ośrodek.

8

Cieszę się, że w końcu mój mąż sięgnął po rozum do głowy i zdecydował się na ten odwyk w Ośrodku Koninki w Porębie Wielkiej. Wiele to zmieniło w naszym życiu i jestem im dozgonnie wdzięczna, że mu pomogli z tym wygrać!

7

Nie wiem, czy da się to wyleczyć bez odpowiedniego wsparcia ze strony fachowców. Moim zdaniem konieczna jest psychoterapia. Nie czekaj, tylko zgłoś się do poradni. WIem, że takie terapie prowadzone są w Domowy Detoks. Dobrze, że rodzina wspiera, ale to może być niewystarczające.  To trudny proces i każda pomoc jest cenna. Nie czekaj, a na pewno uda Ci się zerwać z nałogiem.

6

Hazard można wyleczyć nawet we własnej rodzinie, bo wystarczy dobre wsparcie i SAMOZAPARCIE w większości przypadków.

5

Ja leczyłem się w Ośrodku Tratwa w Wiśle. Na szczęście mogłem liczyć na wsparcie rodziny, która mi kibicowała i to dzięki nim podjąłem walkę z nałogiem. Profesjonalna pomoc ułatwiła mi uporanie się z moim problemem, choć szczerze powiem, że było mi ciężko, ale najważniejsze, że mam to już za sobą i że się nie poddałem .

4

Droga do wyjścia z uzależnienia nie jest łatwa, ale należy ją podjąć, jeśli zależy nam na całkowitym porzuceniu nałogu. Niestety często nie wiemy jaki ośrodek wybrać, który jest najskuteczniejszy. Na szczęście na stronie osrodkiiterapii.pl można zapoznać się z opiniami pacjentów, którzy podjęli leczenie w konkretnych ośrodkach z różnych zakątków Polski.

3

Zgodzę się, że samej sobie z tym problemem niestety nie poradzisz. Choćbyś nie wiem jak chciała to sobie nie poradzisz. Miałam 3 podejścia tego typu. Dam sobie radę, poradzę sobie, nie potrzebuje nikogo aby z tego wyjść... Niestety nie. Za każdym razem upadałam. Poradziłam sobie dopiero z nałogiem kiedy poszłam na terapię. Wybrałam akurat ośrodek niedaleko Krakowa, bo w Ściejowicach. Wiosenna. Myślę, że warto go zaproponować, bo mają świetny program terapeutyczny. Ja tam czułam się dość dobrze, miałam opiekę, kontrolę. Nie miałam gdzie iść zagrać więc tak z dnia na dzień człowiek coraz lepiej to znosił...

2

Samemu sobie w ogóle nie poradzisz z takimi uzależnieniami. Nic na to nie poradzisz, tylko potrzebujesz specjalisty psychoterapeuty aby jednak ktoś Cie pokierował, zdiagnozował i wysłał do ośrodka leczenia uzależnień jeśli ciężki z Ciebie przypadek. Ja przez taką drogę przeszłam rok temu kiedy poszłam na leczenie do ośrodka Wiosenna koło Krakowa. Najpierw musieli mnie zdiagnozować a potem poszłam na terapię "odwykową"... oj było ciężko, jeśli na samym początku się nie poddasz, to dasz radę, byle ten najgorszy początek przejść. Leczenie nigdy nie jest łatwe. Ja starałam się myśleć o rodzinie, dla której się leczę. Oczywiście dla siebie też, ale to oni byli moim "motorkiem napędowym".

1

Witajcie.
Mam taki problem, że popadłam w uzależnienie od hazardu. Nie mam zielonego pojęcia jak sobie z tym poradzić. Sama próbowałam już ale to nic nie dawało. Wiem, że potrzebny mi dobry psychoterapeuta a nawet jakiś ośrodek leczenia uzależnień. Mieszkam w Krakowie, czy mogłybyście coś polecić?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci