Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

3

Ja słyszałam o tym że lepiej zeby dziecko nie rodziło sie na wiosnę bo ma to niby zwiększać szanse na alergie potem. Z punktu widzenia nauki raczej nie ma wskazań do tego kiedy robić dzieci. wink Można za to zastanowić sie kiedy przechodzenie przez trudy ciaży bedzie mniej uciążliwe. Czy chodzenie z wielkim brzuchem, bolącym kręgosłupem i opuchniętymi nogami w środku lata to jest to co chciałbyśmy przejść. Kiedy dziecko sie urodzi trzeba znim wychodzić na spacer chociaz na 15 minut dziennie. Jeżeli na zewnątrz jest trzaskający mróz a my spędzimy pół godziny na ubranie kombinezonów, śpioszków i nie wiadomo jeszcze czego to to chyba też nie jest najlepszy pomysł. wink Tak wiec pomyśl kiedy chciałabyś być w ciąży i próbuj. Pamiętaj tylko że czasem to co sobie zaplanujemy nie wychodzi tak jak byśmy chcieli.

2

Wybór planowanego zajścia w ciążę nastręcza czasem wielu trudności. Przyszli rodzice muszą zmierzyć się z wieloma mitami na temat momentu zapłodnienia. Często mówią one o tym, który okres cyklu wybrać by począć dziewczynkę lub chłopca. Moment zapłodnienia ma hipotetycznie być także wyznacznikiem przyszłego rozwoju dziecka. Nie istnieją jednak żadne oficjalne badanie potwierdzające te nowinki. Jedynym udowodnionym związkiem pomiędzy momentem przyjścia na świat a zachorowalnością jest schizofrenia. Udowodniono bezsprzecznie, że dzieci urodzone w miesiącach zimowych częściej zapadają na schizofreniczne zaburzenia osobowości. Nie jest jednak dokładnie wyjaśniony patomechanizm tego zjawiska. Być może przesłanką jest niedobór światła występujący w miesiącach. Ważnym jest, aby przyszła mama swiadomie wybrała czas porodu i jego miesce smile

1

Czy jest jakiś związek z porami roku korzystniejszymi i mniej korzystnymi dla ciąży ? Koleżanka ostatnio powiedziała mi, że najlepsze są letnie miesiące na zajście w ciążę bo wpływ światła słonecznego - dłuższego dnia ma dobry wpływ na płód ? Czy to prawda czy jakaś bajka ?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci