Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

2

Achalazja przełyku to schorzenie związane z zaburzeniami pracy jego zwieraczy. Wskutek nieprawidłowości fizjologicznych dochodzi do stałego skurczu dolnego zwieracza przełyku. W rezultacie tego połknięte pokarmy nie przechodzą do żołądka we właściwym tempie. Mogą one gromadzić się w dolnej części przełyku. Daje to objawy podobne do opisanych. Częste są problemy ze zgagą, uczuciem pełności nadbrzusza, nudnościami czy bólami brzucha. Achalazję przełyku rozpoznaje się dzięki badaniu RTG. Bardzo pomocne jest doprzełykowe podanie kontrastu. Leczenie achalazji polega na podawaniu leków rozkurczających mięśniówkę gładką. W ostateczności stosowana jest operacyjna plastyka przełyku.

1

Czy zgaga, ból w klatce piersiowej i kaszel – to mogą być objawy achalazji przełyku ? Na czym polega ta choroba i jak ją leczymy ? Skąd się bierze ta choroba ?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci