Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

33

Ja też się staram i nic sad od 2 lat

32

Dziewczyny ja juz od dawna staram się zajść w ciążę, ale bez efektów. Szukam specjalisty w Krakowie. Pomoże ktoś?

31

Ja właśnie je łykałam! Już nie brałam oddzielnie kwasu foliowego, bo w nich jest. Nie pamiętam tylko czy łykałam przed ciążą, ale na pewno brałam je do końca karmienia piersią.

30

Dziewczyny a stosujecie jakieś witaminy przed i w trakcie ciąży? Oprócz kwasu foliowego, bo to jest rzecz oczywista:) Farmaceutka poleciła mi MamaDHA i zastanawiam się właśnie czy kupić?

29

moim zdaniemlepiej brać jedną tabeltkę niż kilka, bo wtedy nie zapomnisz o jakiejśc witaminie, poza tym w ciąży często występują niedobory witamin więc warto je na bieżąco uzupełniać, mama dha premium zawiera kwas foliowy i kwasy DHA, do tego jod, magnez i witaminę D, czyli wszystko w 1 tabletce.

28

Kiedy ja starałam się o dziecko moja lekarka zaleciła mi branie witamin, ja np. brałam mama dha premium. Jak dla mnie bhyły bardzo spoko bo musiałam łykać tylko 2 tabletki dziennie i nic więcej, a moja przyjaciółka która była w ciąży dwa lata wcześniej wszystko łykała oddzielnie, dla mnie to bardzo wygodne smile

27

Nawet jeśli zrobisz badanie genów, to i tak dostaniesz jakieś prawdopodobieństwo chorób, a nie pewność. Lepiej popracować nad dietą, żeby była zdrowa. Dodać sobie więcej ruchu na świeżym powietrzu i do tego jakieś kompleksowe witaminy i minerały, jak mama dha premium i powinno być dobrze. Powodzenia smile

26

Warto się przygotować do ciąży żeby uniknąć stresu. Ja planowałam ciążę z dużym wyprzedzeniem i wiele zmieniłam, m.in. zmieniłam dietę, zaczęłam ćwiczyć.

25

Badanie genów to zawsze jakiś rodzaj poznania swojego ciała. Ale wierz, jeśli będziesz zdrowo się odżywiać i przyjmować witaminy w ciąży, tylko takie nie z samym kwasem foliowym, ale też i z magnezem, to maluszek powinien zdrowo się rozwijać smile

24

Ja zastanawiam się czy wraz z partnerem nie zrobić sobie najpierw badań genów. Lepiej wiedzieć za wczasu co dziecko może odziedziczyć.

23

Też łykałam mama dha premium. Potrzebowałam dużą dawkę kwasu foliowego w tabletkach, bo nie znoszę ryb, a przecież nie zjem 7 kilogramów szpinaku dziennie wink No i warto mieć w jednej tabletce dodatkowo magnez, bo z natury jestem nerwową osobą, a niedobory magnezu jeszcze bardziej tę nerwowość pogłębiały.

22

Niektórzy z rodziców od długiego czasu planują ciążę i nie może im się udać, a innym przychodzi to bez żadnego problemu, ale takie jest życie. Ja również uważam, że ciąża planowana jest najlepszą z możliwych, gdyż nie zaskakuje rodziców, tylko przychodzi z wielką radością wink Nam przez długi czas nie udawało się zajść w ciąże, jednakże po użyciu testów diagnostycznych z domowego laboratorium udało nam się znaleźć odpowiedni moment na ciążę i w końcu się udało smile Teraz jestem już w 5 miesiącu i czekamy ogromnie na przyjście bobasa, więc wiem o czym mówię wink

21

Kwas dha dla ciężarnych jest ważny dla prawidłowego rozwoju maluszka ja wybrałam ten z Prenatale. Ma wysoką przyswajalność. Dodatkowo wspomaga prawidłowy rozwoju mózgu i siatkówki oka u dziecka.

20

radiogaga napisał/a:

Ciąża planowana to najlepsza ciąża, bo nie zaskakuje rodziców, mogą się odpowiednio przygotować. Bardzo ważna jest odpowiednia suplementacja, tak, żeby dziecko mogło się odpowiednio rozwijać. Ja uznałam, i ginekolog potwierdził, że suplementacja DHA w ciąży jest niezwykle istotna, dlatego za namową kilku koleżanek-matek, zaczęłam stosować Prenatale, dobry skład, odpowiedni dla dzieciątka.

I tutaj ginekolog ma absolutną rację suplementy w ciąży powinno się brać sama zdrowa dieta nie wystarczy. Teraz mamy tyle chemii w jedzeniu że naprawdę witaminy są tutaj niezbędne. Ja też podczas ciąży brałam i kwas foliowy i te witaminy mamaDHA i wszystko było dobrze

19

Ciąża planowana to najlepsza ciąża, bo nie zaskakuje rodziców, mogą się odpowiednio przygotować. Bardzo ważna jest odpowiednia suplementacja, tak, żeby dziecko mogło się odpowiednio rozwijać. Ja uznałam, i ginekolog potwierdził, że suplementacja DHA w ciąży jest niezwykle istotna, dlatego za namową kilku koleżanek-matek, zaczęłam stosować Prenatale, dobry skład, odpowiedni dla dzieciątka.


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci