Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

2

Chłoniaki to nowotwory związane z układem limfatycznym. Dochodzi w nich do patologicznego rozrostu tkanki chłonnej organizmu. Istnieje wiele podtypów chłoniaków. W zależności od typu histopatologicznego, zróżnicowane jest również rokowanie i leczenie tych nowotworów. Powiększone węzły chłonne mogą występować w przebiegu chłoniaka. Jest to jednak zwykle uogólnione powiększenie węzłów na całym ciele. Miejscowo powiększone węzły nie budzą raczej powodów do niepokoju. Niegroźne są zwłaszcza węzły szyjne, karkowe i zauszne. Są one często związane z infekcją bakteryjną okolic gardła lub ucha. Powiększone węzły mogą również występować w takich chorobach jak mononukleoza zakaźna czy toksoplazmoza.

1

Czy powiększone węzły chłonne mogą świadczyć o chłoniaku ? U mojej kuzynki wykryto ziarnicę ale miała ona spadek masy ciała, brak apetytu, osłabienie. Czy lekko powiększone węzły chłonne mogą o tym także świadczyć ?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci