Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

2

Dna moczanowa to choroba wynikła z zaburzeń w przemianie kwasu moczowego. Jest ona schorzeniem przewlekłym, przebiegającym z okresami zaostrzeń i reemisji.  Kwas moczowy powstaje w naszym organizmie jako produkt metabolizowania zasad azotowych. Wchodzą one w skład niemal wszystkich spożywanych przez nas posiłków. Dna moczanowa może być spowodowana defektem genetycznych uniemożliwiającym metabolizm kwasu lub zmianami nabytymi. Do chorób nabytych prowadzących do objawów dny moczanowej zalicza się głównie choroby hematologiczne oraz schorzenia nerek. Objawem choroby są silne bóle kostno-stawowe, którym towarzyszy obrzęk oraz zaczerwienienie. Ataki bólu zdarzają się głównie w godzinach porannych. Istnieje wiele skutecznych terapii leczenia dny. Należą do nich między innymi leczenia konchicyną, glikokortykosteroidy oraz leki moczopędne. przyspieszające wydanie kwasu z organizmu. Duże znaczenie ma też samodyscyplina pacjenta, głównie powstrzymanie się od spożywania alkoholu.

1

Na czym polega ta choroba , jakie są jej objawy i jak ją należy leczyć ? Czy dna moczanowa to choroba , która jest wyleczalna w dzisiejszych czasach ?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci