Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

4

Jeśli dziecko  ma kłopoty zdrwotne z drogami oddechowymi to wyjazd nawet na krótki okres czasu nad morze przyniesie poprawę. Najwięcej jodu jest jesieną i wczesną wiosną. Dlatego może zainteresuje was marzec nnad morzem w Pirmavera  w Jastrzębiej Górze.  Do morza będziecie mieć tylko sto metrów. A organizatorzy pomyśleli o licznych atrakcjach dla dzieci, zobaczcie tu https://www.primaveraspa.pl/cennik-paki … rzem-2018/  A jod nie tylko dobrze działa na układ oddechowy, ale też na problemy z tarczycą. Tak więc i dzieci i dorośli powinni korzystać z takich wypadów dla zdrowia.

3

Jako dziecko ciągle się przeziębiałam i lekarz poradził, abym jak najczęściej jeździła nad morze bo jod świetnie pomaga w leczeniu dróg oddechowych. Na szczęście mamy rodzinę w Gdyni i wyjazdy były i są możliwe bardzo często. Rzeczywiście mój stan zdrowia uległ dużej poprawie. A nad morze staram się jeździć dwa razy w roku wraz z mężem i dziećmi smile

2

Klimat i środowisko, które nas otacza posiada potęgę, której czasem nawet nie doceniamy. O uzdrawiającym działaniu klimatu ludzie wiedzieli już od wieków. Wyjazdy do miejsc uzdrowiskowych i sanatoryjnych były polecane wielu chorym. Wierzono w ich działanie szczególnie w przypadku chorych na suchoty- znaną nam również gruźlicę. Metody te stosowane są również dzisiaj, gdy choroby przewlekłe leczy się pobytem w odmiennym klimacie. Najlepiej poznane właściwości ma klimat morski. Duża zawartość jodu w powietrzu działa wspomagająco w leczeniu niedoczynności tarczycy, a także wzmaga ogólną odporność organizmu. Pobyt na terenach leśnych to prawdziwa ulga dla układu nerwowego i schorzeń związanych ze stresem. Na obszarach, gdzie występuje duże stężenie soli w powietrzu (tężnie, groty solne) leczy się osoby ze schorzeniami układu krążenia, nadciśnieniem tętniczym czy schorzeniami układu oddechowego.

1

Od babci słyszałam ostatnio, że na drogi oddechowe najlepiej jechać nad morze i że klimat w danym rojenie może leczyć różne schorzenia . Czy to prawda ? A jeśli tak, to jaki klimat w jakim rejonie leczy jakie choroby ?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci