Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

15

Nie ma się czego obawiać, sama miałam wyrywane i przeżyłam. Jestem z Lublina, więc mam dobrą przychodnię pod nosem. Poszłam do Dentala na Lwowskiej, chwila roboty i po sprawie. Wystarczy iść do dobrego stomatologa i nie ma się czego obawiać.

14

Dobry dentysta chirurg, znieczulenie i po kłopocie.

13

Ósemki potrafią narobić problemów. Jeżeli jednak znajdzie się dobrego chirurga stomatologicznego to obejdzie się bez bólu - mogę to potwierdzić i uważam, że nie ma się czego bać. Miałam wyrywaną ósemkę w gabinecie SteczkoDentysta.pl - może się komuś przyda.

12

Słyszałam bardzo dużo tragicznych historii związanych z ósemkami i nie wiem czy to bajki, czy ja miałam zwyczajne szczęście. Ale nigdy nie miałam z nimi większych problemów.

11

W przypadku profesjonalnych gabinetów stomatologicznych raczej nie ma się czego obawiać. Sama przeprowadzałam dużo bardziej poważniejszych zabiegów (związanych choćby z chirurgią) w gabinecie ProtomDental i w większości przypadków ból był bardzo znikomy. Chirurgia stomatologiczna jest dzisiaj przeprowadzana fachowo przy użyciu zaawansowanych urządzeń, więc naprawdę nie ma się czego bać.

wink

10

pod znieczuleniem nic nie boli

9

nie ma co się bać - jeżeli jest dobry stomatolog i doświadczony to zrobią to bezboleśnie i dokładnie! ja ósemki wyrywałam w Stomatologii Cichonia i szczerze mówiąc poszło bardzo sprawnie i bezboleśnie!

8

Wyrwanie ósemek jest często wykonywanym zabiegiem. Może być ono bardziej lub mniej skomplikowane. Zależne jest to od tego czy ósemki wyjdą z dziąsła, czy nie. Samo wyrwanie ósemki nie jest zbyt bolesne i trwa zaledwie chwilę. Dłuższy i dużo bardziej skomplikowany jest zabieg usunięcia jej. W momencie kiedy z jakiegoś powodu ósemka nie wyjdzie całkowicie z dziąsła, a np. częściowo wyrośnie pod siódemką, należy rozciąć dziąsło by móc ją usunąć. Taki zabieg wiąże się z dłuższym okresem leczenia oraz koniecznością założenia szwów. Trzeba również liczyć się z tym, że może pojawić się spora opuchlizna. Najlepiej na taki zabieg pójść zimą, wysoka temperatura dodatkowo wzmaga pojawienie się opuchlizny. Jeżeli jednak zabieg wykonany zostanie latem, konieczne będzie chłodzenie policzka okładem z lodu. Osoby, które muszą mieć usunięte ósemki i boją się zabiegu mogą poprosić o narkozę zamiast znieczulenia miejscowego.

7

no ja też sie bałam i to bardzo. ale fajne jest to że po takim wyrywaniu można jesc lody  big_smile a w lecie to wiadomo że super opcja. ja wyrywałam w Stomatologii Cichonia w Krakowie bo stamtąd jestem. i to był doskonały pomysł - komfortowo i dobrze wykonany zabieg!

6

Wiadomo nie jest to przyjemny zabieg ale jeśli trafimy do dobrego specjalisty to powinno się obyć bezproblemowo. sama wszystkie cztery zęby mądrości usuwałam w Ober Clinic w Warszawie i całkiem dobrze wspominam. Wiadomo zęby są daleko i lekarz musi troszkę się namęczyć by do nich dotrzeć ale w moim przypadku stomatolog bardzo sprytnie sobie poradził. Bolesność dziąseł po 2-3 dniach ustępowała.

5

Wielkie dzięki za ciekawe porady w tym temacie! Myślę, że z całą pewnością przyda mi się to smile

4

Ja usuwałam już 3 zęby, 2 ósemki i 7, na miejsce której weszła 8. Raz mnie tylko bolało gdy robiła mi jakaś studentka ale przeżyłam big_smile. To co dzieje się po wyrwaniu 8 jest o wiele gorsze. Buzia zaczyna puchnąć, robi się siniak i nie można jeść przez jakiś czas, ale tak miałam tylko z jednym zębem, bo trudno go było wyrwać i uprzedzono mnie, że tak będzie

3

mój facet ma tzw. "dziewiątkę" i nawet nie musi go usuwać. Ja za to usuwałam, 2 ósemki chirurgicznie i trwało to parenaście minut i bez żadnych historii

2

Przechodziłam przez usuwanie ósemek i zęba nadliczbowego. Pozytywnie wspominam wyłącznie ostatni zabieg, który miałam wykonywany w UniMed Dent w Łodzi. Ósemkę usunięto mi szybko i sprawnie, ale trzeba się trochę naszukać, żeby znaleźć odpowiednie miejsce z miłym personelem smile

1

Nie wiem czy też tak mieliście ale ja mimo że mam sprawdzonego dentystę bardzo się w ogóle boję takich zabiegów, trochę o tym tu http://www.supradent.pl/oferta/usuwanie-osemek/ czytałam i niby tak strasznie to nie wygląda. Mieliście taki zabieg?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci