Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

3

Pływanie - sam miałem problem z podwyższonym ciśnieniem. Dzięki basenowi moje ciśnienie wróciło do normy! Możesz też dołożyć biegi, ale wtedy narażasz swoje stawy.

2

Przy nadciśnieniu zaleca się takie ćwiczenia jak:  biegi, marsze,
intensywne spacery, taniec, jazdę na rowerze, gimnastykę oraz pływanie. Można też wykonywac inne ćwiczenia w zależności od tego jak będziesz się po nich czuć. JEśli nie masz w domu ciśnieniomierza, to najlepiej jest się w niego zaopatrzyć i po każdym wysiłku fizycznym mierzyć sobie ciśnienie. Zauważysz wtedy, co działa na Twój organizm dobrze, a z jakich ćwiczeń należy zrezygnować. Nadciśnieniowcy podczas ćwiczeń gimnastycznych powinni unikać skłonów głowy w dół i pochylania się, bo często źle to na nich wpływa. Każdy powinien robić to, co go nie obciąży a wspomoże układ krążenia. Ważne jest też, aby ćwiczenia były wykonywane regularnie-wtedy przynoszą wymierne efekty.

1

Chciałabym zacząć jakąś aktywność fizyczną. Mam siedzący tryb życia, w pracy spędzam mnóstwo czasu. Obok mojego biura jest kilka klubów fitness i pomyślałam, że po pracy fajnie byłoby poćwiczyć. Niestety mam bardzo wysokie ciśnienie i nie wiem jakie ćwiczenia mogłabym wykonywać? Podejrzewam, że zajęcia aerobiku są wykluczone? Proszę o poradę.


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci