Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

5

nie ma na co czekać- tylko szybko podjąć właściwe działania-warto w czasie leczenia posiłkować się lactoralem IBD- ponieważ tak jak piszecie daje poprawę- w moim przypadku również takie postępowanie pomogło- jak do tej pory nie mam zaostrzeń i co tu dużo mówić poprawił mi się komfort życia

4

objawy są dokładnie takie, jak opisujesz i nie ma co zwklekać, im szybciej zaczniesz leczenie, tym mniejszy odcinek jelita będzie zajęty.

3

jestem właśnie w okresie remisji- do leków podstawowych dostałam też lactoralIBD ; mam go stosować przez co najmniej 2 miesiące- lekarz powiedział że ten skład probiotyczny preparatu wydłuży okres spokoju- mam nadzieję i chętnie go wypróbuję.

2

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego to nieswoista choroba zapalna jelit, druga obok zapalenia Leśniowskiego- Crohna. Oba te schorzenia cechuje podobny przebieg. Różnice występują w stopniu zajęcia jelit, lokalizacji ubytków oraz rodzajów powikłań. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego cechuje się zajęciem dalszych fragmentów jelita, także odbytnicy. Przyczyna choroby nie jest dotychczas ściśle określona. Objawy WZJG to bóle brzucha, zmiana rytmu wypróżnień (nawracające biegunki lub zaparcia) oraz utrata wagi i osłabienie. Stolec osoby chorej często zawiera domieszki śluzu bądź krwi. WZJG atakuje błonę śluzową jelit, powodując jej nadżerki, owrzodzenia oraz ubytki. Leczenie polega na długotrwałej farmakoterapii indywidualnie dopasowywanej do pacjenta. Najpopularniejszym lekiem o wysokiej skuteczności są pochodne kwasu 5- aminosalicylowego- mesalazyna i sulfsalazyna. Aby potwierdzić bądź wykluczyć chorobę należy wykonać badanie kolonoskopowe.

1

Od kilku miesięcy mam problemy w okolicy jelit. Morfologia wyszła ok, OB 10, wyszła tylko krew utajona. Ale to nic dziwnego bo widzę ją czasem na stolcu. Mam takie skurcze w jelitach, gazy, śluz i czasem te trochę krwi. Wiem, że powinnam udać się do lekarza, ale jestem teraz na stypendium za granicą i nie bardzo mam jak i gdzie,; nie mówiąc o słabej znajomości lokalnego języka ( Węgry ) a po angielsku ciężko mi będzie to tłumaczyć także. Wracam za 2 miesiące do Polski, ale bardzo się boję ,że to może być coś poważniejszego np wrzodziejące jelito grube - bo objawy mi pasują sad Czy ktoś mógłby mi pomóc i napisać jakie są objawy Wzjg ? Czy takie jak u mnie ? I jak się leczyć ?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci