Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

3

Ja, pomimo iż jestem dosyć młodą osobą, to z powodów zaburzeń hormonalnych mam cholesterol na poziomie dojrzałej sześćdziesięciolatki. Moja pani doktor stwierdziła, że w moim wieku nie stosuje się farmakoterapii, a wysoki cholesterol zwalcza się wyłącznie dietą. Rzeczywiście ostro wzięłam się za siebie. Przede wszystkim zrezygnowałam z tłuszczy zwierzęcych, tłustego czerwonego mięsa (spożywam tylko drób i ryby), zwiększyłam ilość spożywanych tzw. wymiataczy, z których jednym z najskuteczniejszych jest błonnik, zwłaszcza ten zawarty w jabłkach. Błonnik znajduje się też w porzeczkach, jagodach, marchwi, pietruszce i w otrębach owsianych. Oprócz tego bardzo ważne jest włączenie do diety ryb, zwłaszcza tych z nienasyconymi tłuszczami  omega-3 (halibut, łosoś, śledź, dorsz, makrela, sardynka). Poleca się używanie oleju lnianego i rzepakowego, oliwy z oliwek - ok. 3 duże łyżki., a do smarowania pieczywa margaryny Benecol. Wskazane jest też przyjmowanie witamin C i E oraz preparatów magnezowych. Bardzo dobrze działa wypijanie sporej ilości zielonej herbaty, raz dziennie szklanki soku z aronii lub grejpfruta, a od czasu do czasu lampki czerwonego wina. Do tego oczywiście duuuużo ruchu, bo ten nie tylko poprawia krążenie krwi, ale też podnosi w organizmie poziom dobrego cholesterolu (HDL), który z kolei usuwa nadmiar złego (LDL).
Ja wszystkie te rady cierpliwie stosuję i efekt jest naprawdę niezły - w ciągu zaledwie kilku miesięcy moje wyniki znacznie się poprawiły.

2

Nie znam tego leku, ale proponowała bym udać się do innego lekarza który potwierdzi diagnozę pierwszego albo zaprzeczy. Moja mama używa na obniżenie cholesterolu suplementu diety betaLip - w aptece jej to polecili i jak na razie jest z tego zadowolona.

1

Moja mama mimo stosowania diety cały czas ma wysoki cholesterol, ale lekarz twierdzi, że taka jest jej uroda i że nie zmniejszy go żadnymi lekami. Wydaje mi się, że to dość dziwne podejście jak na lekarza. Z tego co się orientuję to zbyt wysoki poziom cholesterolu jest bardzo niebezpieczny dla człowieka. Skoro lekarz pierwszego kontaktu tak do tego podchodzi, to mama postanowiła kupić tabletki Sterolea. Chciałabym się dowiedzieć czy te leki działają, czy mają jakieś skutki uboczne?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci