Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

72

Pracuje w urzędzie miasta, regularnie korzystam z komputera. Z dnia na dzień coraz bardziej męczył mi się wzrok. Koleżanka z tego samego działu powiedziała mi, żebym kupiła lutezan. Na początku byłam nastawiona nieco sceptycznie, ale odkąd regularnie go przyjmuję, praca stała się przyjemniejsza dla moich oczu. Nie męczą się tak i nie bolą.

71

A jakieś dobre krople z apteki? pomogą?

70

Miłośnicy książek nie mają lekko, bo szczególnie dobrze czyta się wieczorem przy sztucznym świetle, a wtedy nasze oczy są narażone na podwójny wysiłek. Lutezan to doskonały wybór, ponieważ pozwala zregenerować oczy,i świetnie wpływa na ich pracę dzięki świetnemu składowi. Ma w sobie na przykład luteinę.

69

Miałam podobny problem, wszyscy mi mówili, że powinnam mniej czasu spędzać przed komputerem, no ale jak skoro taka moja praca? Próbowałam różnych domowych sposobów, ale one niestety zawiodły. Farmaceutka powiedziała mi, że powinnam zadziałać długofalowo i wzmocnić oczy od środka. Od roku biorę lutezan i jest lepiej, trzeba jednak pamiętać żeby przyjmować go regularnie i nie spodziewać się efektów po tygdniu smile

68

W moim przypadku ulgę przenosi przyłożenie do oczu herbaty, do tego dbam też o moje oczy od środka, biorę lutezan, który zawiera luteiną i omega3, czyli ważne dla oczu składniki. Do tego staram się odpowiednio odżywiać, jem dużo warzyw oraz ryby. Pamiętaj też o tym, aby robić sobie relaks dla oczu, wystarczy, że wyjrzysz za okno i popatrzysz na zieleń smile

67

oczywiście, że tak mi to lekarz powiedział że palenie pogarsza wzrok, a mi się wzrok ostatnio pogorszył, więc się przestraszyłam, że to przez papierosy, dlatego rzucam palenie i do tego regularnie zaczęłam łykaż lutezan, ma w składzie luteinę, cynk i omega3, wszystko co najlepsze dla naszych oczu.

66

luteina jest dobra dla oczu, takie witaminy mają sens jak ktoś je bierze systematycznie, bo wtedy mają szansę zadziałac, sama te brąłam przez dłuższy czas po urazie oka, widzę różnicę i myślę zeby znów zrobić sobie parę miesięcy takiej kuracji lutezanem, myślicie ze smog źle działa na wzrok?

65

zgadza się, jeśli potrzebujesz wspomagania bo oczy masz przemęczone po całym dniu pracy przed kompem to warto zainwestować w luteinę, ja biorę lutezan, oprócz luteiny ma w składzie też cynk, który warto uzupełniać jak się także dużo pali papierosów smile

64

Ja kiedyś miałam tak, że nie mogłam czytać książki wieczorem bo moje oczy bardzo szybko się męczyły. Moja koleżanka powiedziała mi wtedy, że powinnam brać coś z luteiną gdyż dużo czasu spędzam przy komputerze. Zdecdowałam się na lutezan, mija już pół roku i moje oczy męczą się zdecydowanie wolniej.

63

U mnie okulary odpadają, nie czuję się w nich dobrze, mam nakładkę antyrefleksyjną czy jakąś na monitor i do tego krople nawilżające hialeye free 2-3 razy dziennie. Jest dużo lepiej, nawet po całym dniu pracy mam jeszcze siły oglądać filmy z napisami wink

62

Ja żadnych kropel nie używam. Jak miałem gorszy okres pomogły okulary, ale obecnie je odstawiłem. Przerwy są skuteczne przy ciągłej pracy, a spędzam po min. 10h dziennie przed komputerem.

61

Mam bardzo podobnie i jest kilka rzeczy, które mi pomagają. Jak jestem w pracy to staram się zrobić przynajmniej ze dwie krótkie przerwy i wtedy przez minutę intensywnie mrugam. Przed samą pracą zakrapiam też oczy kroplami hialeye, mam już buteleczkę od kilku miesięcy i jeszcze trochę jest, więc są bardzo wydajne

60

Ja aktualnie mam Hialeye krople do oczów. Kupiłam w aptece i u mnie się sprawdza. Dużo pracuję przed komputerem i dużo czytam, więc muszę coś stosować, bo w przeciwnym razie mam zapuchnięte i czerwone oczy.
Krople te likwiduje obrzęk i podrażnienia.

59

Przy podrażnionych oczach należy szczególnie dbać o ich nawilżenie i odpowiednie oświetlenie pomieszczenia w którym się znajdujemy. warto także stosować suplementy z luteiną i witaminą A. Jednak, z tego co czytałam na zdrowe oczy expert, szkliste oczy mogą być objawem innych chorób, dlatego jeśli stan Twoich oczu się nie poprawi to lepiej skorzystać z porady okulisty

58

Trzeba koniecznie, szczególnie jesli ktoś ma skłonności do alergii i podrażnień. Ja niestety mam, więc już nałogowy czytam skład wszystkiego, co kupuję. Krople hialeye free na pewno konserwantów nie mają, ja mogę ich spokojnie używać, nie mam po nich czerwonych oczu, ani tego uczucia piasku pod powieką.


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci