Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

16

No meliska jest najlepsza, mięta również, rumianek smile

15

a u mnie właśnie melisa zdziałała cuda jak widać trzeba sprawdzić na sobie zamiast od razu jakieś tabletki itp kupować smile

14

U mnie super sprawdził sie nervomix sen. Tez próbowałam kilku innych sposbów,np pic samą melise, ale to nic nie dało, dopiero po tych tabletkach moge spokojnie zasnąć i nie budze się w nocy, bo też mi się to wcześniej zdarzało i tak jak Ty chodziłam zmęczona cały dzień

13

sennośc jest typowa dla nieodczynności tarczycy, ale jeśli się budzisz to moze masz niewygodne łóźko, jestem przemęczona lub przyjmujesz pobudzajace leki?

12

Jeśli chcesz spróbować spania na boku, to tylko na lewym. Ułatwia to pracę układu limfatycznego, trawiennego, a także odciąża pracę serca. Dodatkowo polecam unormować godziny snu i nie jeść 2h przed spaniem. Mi to bardzo pomogło, problem zmniejszył się do minimum smile

11

Problem ze snem może się wiązać z pozycją w jakiej śpię? Zawsze śpię wyprostowana na plecach. Nie potrafię inaczej, myślicie, że mogę próbować na siłę  spać np. na boku? Może wtedy prześpię całą noc. księgowa praca

10

U mnie takie objawy okazały się na tle nerwowym. Miałam sporo problemów osobistych i rodzinnych, poradziłam sobie z tym, a raczej pomogła mi bardzo p. Magdalena Senderowska z poradni z Wrocławia, poradnia znajduje się na ul. Legnickiej i wszystkim, którzy mają jakiś problem szczerze ją polecam.

9

A może to po prostu stres i przepracowanie?

8

u mnie problemy ze snem wiązały się z głębszym podłożem zdrowotnym jak się okazało a same były tylko objawem, od razu zgłosiłam się do gabinetu medycyny naturalnej Pana Ziętka w Sosnowcu bo bratowa tam chodziła i bardzo sobie chwaliła i faktycznie szczzególnie akupunktura bardzo mi posłużyła

7

Moje problemy zaczęły się własnie od bezsenności. Później zaczęłam tyć pomimo restrykcyjnej diety i katowania się na rowerku. Czułam potworne rozpieranie mięśni i brzucha, I te potworne wzdęcia... Mięśnie miałam jak podusie pomimo tego że ostro ćwiczyłam.  A teraz mam guz w piersi. Podejrzewam, że to hormony, ale nikt nie daje mi jasnej odpowiedzi. TSH mam w normie. Miałam łyżeczkowanie macicy i wynik jest ok. Lekarka wyjęła mi spiralę i jest jakby lepiej. Na własną rękę znalazłam informacje o lnie. Zjadam duże ilości. Im więcej czytam tym bardziej jestem przekonana o guzach jajników. Książkowe objawy. Szkoda tylko, że lekarze tego nie zauważają.

6

też jestem zdania, że wiele zależy od systematyczności, przyzwyczajenia organizmu do jakiegoś rytuału wink może to kwestia pogody/ciśnienia i to tylko przejściowa dolegliwość?

5

W moim przypadku wystarczyła systematyczność. Staram się chodzić spać i wstawać o stałej porze. Gdy jest to nieregularne mój organizm jest tak jakby rozregulowany. Może w tym leży twój problem ?

4

Melisa działa jedynie uspokajająco. Na sen lepiej wykorzystać melatoninę, która skutecznie wyreguluje rytm okołodobowy organizmu.

Pozdrawiam.

3

Ja tak mam jak jestem zestresowana. Wieczorem zasypiam jak dziecko, a w okolicach 2 lub 3 budzę się i potrafię zasnąć dopiero o 5. Kupiłam w aptece cukierki melisowe firmy Reutter. Na mnie działają świetnie smile

2

Przyczyn bezsenności może być wiele, ale skoro pytasz o hormony, to jej powodem mogą być nieprawidłowości w wydzielaniu melatoniny. Melatoninę można kupić w tabletkach, bez recepty, na przykład firmy LEK-AM, choć mi osobiście (mam ten sam problem) nie pomogła. Podobnie zresztą jak nie pomogły mi żadne leki ziołowe. Dopiero wizyta i terapia zastosowana przez specjalistę neurologa, do którego skierowanie dostałam od lekarza rodzinnego, przyniosła wyraźną poprawę. Wychodzenie z zaawansowanej bezsenności jest jednak długotrwałe, aczkolwiek przyjmowane tabletki nie tylko ułatwiają zasypianie, ale też znakomicie poprawiają jakość snu, w dodatku już od pierwszych dni przyjmowania farmakologii. Szczerze przyznaję, że ja zbyt długo zwlekałam z wizytą u lekarza, a to jest błąd, bo im wcześniej się zgłosisz, tym szybciej uda się bezsenność wyleczyć.
Jeśli jest w Twojej okolicy Poradnia Leczenia Snu, to proponuję właśnie tam się zgłosić, na pewno jednak nie możesz problemu zbagatelizować, bo skutki długotrwałych zaburzeń snu są dla organizmu bardzo obciążające.


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci