Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

18

fgfdgdfhfg napisał/a:
anastazjamietus napisał/a:

Mój kolega kiedyś miał łokieć tenisisty i jemu pomógł tylko lekarz, więc może Ty też byś się przeszła do lekarza, bo tak to ciężko zdiagnozować, a lekarz na pewno pomoże

Bez skierowania od lekarza można iść prywatnie na fizjoterapię. Wystarczy mieć aktualne prześwietlenie. Ja z takim problemem byłam w Rehapro na kilku terapiach.


I jakąs terapie stosuje się przy takim bólu?

17

Mam dokładnie to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać oraz nic ująć.

16

ja bym nie szła na fizjoterapię bez konsultacji z lekarzem bo kto wie czy jakiś zabieg lub leczenie nie jest potrzebne. mogę polecić sprawdzonego ortopede , przyjmuje w Warszawie w Poradni Stopy na Targówku doktor Olaf Szuba. brat u niego leczył cieśń nadgarstka, też się problem pojawił przez pracę przy kompie. to już chyba taki urok zawodu informatyka hmm ale grunt że teraz jest już dobzre i ból nie dokucza

15

anastazjamietus napisał/a:

Mój kolega kiedyś miał łokieć tenisisty i jemu pomógł tylko lekarz, więc może Ty też byś się przeszła do lekarza, bo tak to ciężko zdiagnozować, a lekarz na pewno pomoże

Bez skierowania od lekarza można iść prywatnie na fizjoterapię. Wystarczy mieć aktualne prześwietlenie. Ja z takim problemem byłam w Rehapro na kilku terapiach.

14

Może chrząstka stawowa się zdegenerowała? To naturalne, u każdego stawy się zużywają z wiekiem. Spróbuj żelu No dol traumgel albo plastrów, jak nie pomoże to do lekarza.

13

Mój kolega kiedyś miał łokieć tenisisty i jemu pomógł tylko lekarz, więc może Ty też byś się przeszła do lekarza, bo tak to ciężko zdiagnozować, a lekarz na pewno pomoże

12

Mój mąż miał problem z łociem tenisisty. Na początku problem zlekceważył jednak kiedy dolegliwości bólowe stały się zbyt silne skorzystał. z pomocy rehabilitanta. Kolega z pracy polecił mu osteo-med na Ursynowie. Mąż miał serię zabiegów z falą uderzeniową i na razie problem zniknął

osteopatia-warszawa.pl

11

Takie dolegliwości leczy się w gabinetach rehabilitacji: http://rehapro.com.pl/co-leczymy/

10

Ja z kolei słyszałam same pozytywne opinie dotyczące osocza bogatopłytkowego i to się z krwi pobiera, nie z tłuszczu. WIem, że w Krakowie robi to dr Więcek i to w nie aż tak wysokiej cenie. Zawsze można się dowiedzieć czegoś więcej z ich stronki praktyka.info.pl

9

No słyszałem o takiej terapii same dobre rzeczy, ponoć jest bardzo skuteczna.
--------------------------
http://www.villagefashions.co.uk

8

Polecam terapię komórkami macierzystymi ADSC, pozyskanymi z tkanki tłuszczowej Pacjenta, które podajemy do chorego łokcia. Powodują one jego regenerację i odżywienie, a także poprawiają ruchomość. W efekcie, znikają dolegliwości bólowe i poprawia się komfort życia.

estetyka.pulsmed. com.pl/144_%C5%81okie%C4%87-tenisisty.html

7

Ja chodziłam na fizjoterapię, bo przeciążyłam nadgarstek na maxa. Ale 4 zabiegi w rehapro i jakoś przeszło.

6

porządna orteza na ortic.pl

5

Czy ja wiem czy to łokieć tenisisty. Pracuje jako ksiegowa i też moja praca wymaga spedzania dużej ilości czasu przy komputerze. Pewnego wiosennego poranka po ok 2 h pracy, poczułam silny rwacy bol. Nie moglam trzymać myszki, zgiać reki. Wyprostowanie bylo mozliwe ale sprawialo mi bardzo dużo bólu. Najwiekszy ból był zlokalizowany w obrebie nadgarstka. Jako że jestem panikara pobiegłam do lekarza i stwierdził mi zespoł cieśni nadgarstka. Obecnie czekam na operacje i przyjmuje tone lekow przeciwbólowych. Wiecie jak bedzie wygladała rehabilitacja po takim zabiegu? Prosze o info.

4

Problem tzw. " łokcia tenisisty" jest, moim zdaniem, w wiekszości przypadków niedostatecznie wnikliwie postrzegany.Owszem, mówi się, że jest to  stan zapalny przyczepu mięśni prostowników nadgarstka, co oczywiście jest prawdą, ale już z samej nazwy wynika, że problem dotyczy samego łokcia, a dokładnie rzecz biorąc kłykcia bocznego kości ramiennej i sugeruję przeciążenie tej właśnie okolicy.  Współcześni pacjenci zgłaszający się z "łokciem tenisisty" to zazwyczaj ani nie są sportowcy, ani też ciężko pracujące fizycznie osoby. U większości osób cierpiących na tzw. "łokiec tenisisty",  ból w okolicy łokcia jest tylko końcowym ogniwem istniejącego problemu. Początek jest zazwyczaj znacznie "wyżej" tzn. dotyczy on kręgosłupa szyjnego, a w szczególności przejścia szyjno-piersiowego.
Siedzący tryb życia, tak bardzo charakterystyczny w dzisiejszych czasach, jest bardzo dużym wyzwaniem dla naszego kręgosłupa. Prowadzi do przeciążeń statycznych, które szczególnie odczuwane są na tzw. przejściach kręgosłupa, czyli miejscach, w których fizjologiczne krzywizny kręgosłupa zmieniaja swój kierunek wygięcia. Jednym z tych przejść jes przejście szyjno-piersiowe. Przeciążenie statyczne szyi i górnego odcinka  kręgosłupa piersiowego doprowadza do zaburzeń manifestujących sie m.in. jako "łokiec tenisisty". By skutecznie prowadzic terapię "łokcia tenisisty" należy przeprowadzic wnikliwe badanie palpacyjne zarówno szyi, kregosłupa piersiowego, a także mięśni całej kończyny górnej, by móc odnaleźć pierwotna dysfunkcję, która zainicjowała rozwój przeciążenia przyczepu mięśni prostowników nadgarstka. Bardzo istotne jest również określenie ewentualnych zaburzeń lokalnego ukrwienia kończyny górnej.
Stosowanie maści czy innych medykamentów może wpłynąć na zmniejszenie dolegliwości bólowych, lecz niestety, zazwyczaj nie likwiduje ich przyczyny. Metody te warto oczywiście stosować, ale raczej należy traktowac je jako wspomaganie prowadzonej równolegle terapii manualnej tkanek miękkich i kręgosłupa. Równie istotne jest zachowywanie właściwej postawy siedzącej i stojącej, ze szczególną dbałością o kręgosłup lędźwiowy. Statyczne przeciążenia szyi sa często wynikiem wcześniejszego przeciążenia kręgosłupa lęźwiowego.


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci