Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

74

Ja też mam vibin, bardzo dobrze toleruję te pigułki, zero skutków ubocznych, pms nie dokucza, krwawienie 3 dni, bez pigułek trwało to u mnie 5-6 dni. Więc dla mnie to teraz duży komfort.

73

Ja nie tolerowałam dobrze pigułki, za to sprawdził mi się krążek pola ring. Dodatkowym plusem jest, że nie muszę pamiętać o braniu tabletki o stałej porze. smile

72

Brałam, a potem po dziecku normalny vibin i przy nim zostaję już od roku. Moja najlepsza pigułka.

71

Dokładnie, jednym odpowiadają te tabletki, innym inne - dlatego lekarza powinien skierować na badania, przed przepisaniem tabletek. Mi akurat Vibin mini służył smile

70

Pigułki działają od razu, jesli je bierzesz 1 dnia cyklu. Jeśli zaczynasz innego dnia, to wtedy owszem powinnaś się zabezpieczać dodatkowo. Poza tym, to, ze Tobie vibin nie podchodzi, tez o niczym nie swiadczy. Ja je bardzo chwalę, ale wiadomo, ze i tak ostateczną decyzję podejmuje lekarz.

69

Pigułki nie działają od razu - przez kilka tygodni powinnaś się zabezpieczać. Czy jest szansa, że jesteś w ciąży? duża.

+ odnośnie polecania innym tabletek - nie róbcie tego, bo na każdego to zadziała inaczej. U mnie vibin się nie spisał - zmieniłam po 3 miesiącach....

68

Dzięki za odpowiedź. Już je biorę od kilku tygodni, jest ok, na początku lekko plamiłam, ale już minęło. Lekarz mówił, że mogą się takie rzeczy zdarzać nawet przez 3 miesiące.

67

WeronikaS napisał/a:
Olifka napisał/a:

Ja biorę vibin mini i to moje pierwsze tabsy, ale jestem zadowolona i nic nie tyję.

I jak się po nich czujesz? Mój lekarz właśnie mi je zapisał, ale jeszcze nie zacząłm brać. Czekam na okres.

Brałam kiedyś Vibin mini, to była moja pierwsza antykoncepcja hormonalna. I bardzo dobrze je wspominam, nie miałam żadnych efektów ubocznych. Poza tym, bez obaw, jeśli lekarz Ci je przepisał, to pewnie wiedział co robi, daj znać, jak się czujesz.

66

W niejasnych sytuacjach warto jest sprawdzać czy owulacja jest, bo jak tabletki nie działają to trzeba się dodatkowo zabezpieczać, a jak wiadomo nie po to się łyka tę chemię by się jeszcze martwić, ja zawsze sprawdzam testerem ze śliny afrodyta i mam jasność.

65

Olifka napisał/a:

Ja biorę vibin mini i to moje pierwsze tabsy, ale jestem zadowolona i nic nie tyję.

I jak się po nich czujesz? Mój lekarz właśnie mi je zapisał, ale jeszcze nie zacząłm brać. Czekam na okres.

64

Mirelka, bo ja akurat szukam informacji. Jak Ci się używa takiego krążka? Miałaś jakieś nie wiem, efekty uboczne czy coś?

63

jest taka możliwość

62

Zgodzę się z Tobą, ja też mam zaufanie do swojego lekarza i tabletek vines jakie mi przepisał, powiedział że te tabletki to teraz jedna z najbardziej pewnych metod i jest to nawet potwierdzone rzetelnymi badaniami, np tu https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10428158 można o nich czytać

61

Komputer to niekoniecznie to samo co antykoncepcja. Może podpowiedzieć, ale może też się pomylić. Ja sobie na takie ryzyko nie mogę pozwolić, dlatego używam krążka pola ring.

60

Ja stosuję naturalną antykoncepcję komputer cyklu myway, który precyzyjnie wyznacza mi dni płodne i wówczas wiem, że muszę się dodatkowo zabezpieczyć. Swój komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc i stosuję go już kilka lat, jeszcze mnie nie zawiódł.


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci