Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

58

To tak samo jak w przypadku vines które bierze się też w schemacie 24+4 a  polecany jest kobietom, które skarżą się na złe samopoczucie w czasie dłuższej (7-dniowej) przerwy pomiędzy przyjmowaniem tabletek. Tu http://antykoncepcjanamiare.pl/schemat- … la-siebie/  masz to dokładnie opisane

57

W vixpo fajne jest to, że nie ma tych męczących zmian nastroju, drażliwości i płaczliwości, które pojawiają się u nas w okresie pms. Nie ma tej całej nerwowości i znosi się okres znacznie lżej.

56

Ja to się raczej nie bardzo na tym obszarze tematycznym znam... Raczej nie będę mógł pomóc...

55

Masz krótszą przerwę  z dniami bez hormonów, dzięki czemu ich "wahnięcie" jest mniejsze, więc mniej odczuwasz zespół napięcia - tak w uproszczeniu.

54

Dziewczyny, ale jak to dokładnie działa na pms? Bo nie do końca rozumiem jak ma to pomagać?

53

Vixpo też jest spoko. Mi lekarz przepisał te tabletki bo miałam problemy z PMS. A po nich jak ręką odjął. Bardzo dobrze się na nich czuję, nie ma żadnych skutków ubocznych. Jestem zadowolona.

52

Ja mam od niedawna przepisane vibin mini. Biorę drugie opakowanie dopiero, ale jestem zadowolona, że się odważyłam. Już się tak nie denerwuję, jak przy gumkach, że pęknie czy coś. Duży stres.

51

Ja jestem zadowolona z vibinu. Po przerwie w braniu pigułki wróciłam właśnie do nich.

50

Ja mam elin od roku. Wcześniej brałam cilest, ale jakiś czas temu został wycofany i jak chciałam po ciążach do niego wrócić, to okazało się, że nie ma. Ale lekarz mi zaproponował ten elin, bo skład jest ten sam. Dobrze je toleruję.

49

Ja nie miałam wielkiego problemu z pmsem, ale odkąd biorę swoje tabletki, mam wrażenie, ze przechodzę to jeszcze lżej. Nie tylko PMS, ale i sam okres. Powiem Wam szczerze, że bałam się tabletek hormonalnych, a teraz widzę, że dobrze dobrane potrafią naprawdę zdziałać cuda:)

48

no włąśnie vixpo są typowymi tabletkami dla kobiet, które ciężko znoszą PMS ja mam koleżanki które przez źle znoszony okres biorą dni wolne od pracy, więc jest to naprawdę poważny problem.

47

Ja z kolei mam zapisane vixpo. Biorę 3 miesiąc i już widzę dużą różnicą w swoim zachowaniu i odczuciach jeżeli chodzi o pms. Wcześniej znosiłam je cięzko...

46

prawda jest taka ze wszystko jest kwestia indywidulanych predyspozycji i potrzeb. pamietam o tabletkach  biore tabletki, jestem pewna plastrow - decyduje sie na nie. ja mialam i jedno i drugie. w tej chwili mam juz drugi raz z rzedu wkladkę levosert. wrocilam do niej po porodzie bo naprawde mi podpasowala. czesto wyjezdzalam w dluzsze delegacje wiec problemy z receptami bylyklopotliwe, a tak - mam wkladke na 3 lata i sie nie martwie o nic. zwlaszcza przy maluszku ktory robi wszystko aby zwrocic uwage wszystkich tylko na siebie smile

45

Ja się dobrze czuję na Elinie, nie planuję zmiany, mam aplikację, która mi o pigułkach przypomina, więc biorę regularnie. Plastry to jednak dla mnie są zbyt widoczne, nie czułabym się z nimi komfortowo.

44

Też zawsze słyszałam, że pierwszy miesiąc stosowania tabletek to jest jeszcze jednak okres podwyższonego ryzyka jeżeli chodzi o ewentualność zajścia w ciążę, więc może lepiej spotkać się z ginekologiem, przebadać i porozmawiać z nim o tym żeby być odpowiednio poinformowanym. U Ciebie nie dość, że był to początek brania tabletek to jeszcze te wymioty, no mocno ryzykowna sytuacja. Zresztą poczytaj sobie trochę o różnych metodach antykoncepcji - gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna może po prostu tabletki nie są dla Ciebie? Może lepiej było by się przestawić na plastry? Albo krążek? No bez wątpienia lekarz specjalista powinien się tutaj w tym temacie wypowiedzieć, powinnaś się skonsultować. Pozdrawiam i życzę jak najmniej takich stresujących sytuacji wink


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci