Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

7

Ja bym o to popytał znajomych. Moim zdaniem to jest bardzo dobre rozwiązanie.

6

Słyszałam, że przy problemach z tarczycą dobrze jest zredukować ilość glutenu i laktozy, ale ile w tym prawdy, to nie wiem. W sumie to moja internistka też mi zwracała na to uwagę, bo wyszły u mnie problemy z przeciwciałami tarczycowymi, więc dopóki się nie potwierdzi, że mam coś faktycznie nie tak z tarczycą, postanowiłam go trochę ograniczyć tak na wszelki wypadek. Żadnej specjalnej diety nie ma, chyba, że pójdziesz do dietetyka, żeby taką ułożył.

5

TEŻ STOSUJE TA MULTIWITAMINĘ  TANIA DOBRY SKŁAD  POLECAM

4

DIETA TAK BEZGLUTENOWA JA JĄ STOSUJĘ I JESTEM ZADOWOLONA I WITAMINY POLECAM MULTIWITAMINĘ Z MOLECULAR

3

też mam niedoczynność i bardzo się boję, nie wiem czy ilość hormonów, które przyjmuje jest odpowiednia... ostatnio przezywałam duże wahania nastrojów i generalnie czuje jakby moja gospodrka hormonalna troche wariowała... myślicie, żę powinnam pojsc do endykrynologa?

2

Wiesz przy niedoczynności najlepiej szukać takich produktów gdzie znajdziesz dużo jodu. Najpewniejsze są rybki: dorsz, łosoś , makrela, śledź W innych produktach może być ciężko. Mogą pomóc też algi bo też zawierają bardzo dużo jodu. Także może postaraj się kupić jakiś algowy preparat i suplementować sobie jod w tej postaci albo wybieraj sie często na dobre sushi smile No ale chyba też  sklepach żywności można dostać takie prasowane / wysuszone algi - więc można je ewentualnie. Ostrzegam - są okropne w smaku, kiedyś ktoś mnie nimi poczęstował. W niektórych wodach mineralnych tez jest jod.

1

Byłam ostatnio na wizycie u endokrynologa i po badaniach stwierdził u mnie niedoczynność tarczycy. Ogólnie zalecił dietę, no i tutaj moje pytanie: jakie produkty najlepiej spożywac przy niedoczynności tarczycy. Czy stosować jakąś specjalną dietę, czy od czasu do czasu zjeść coś bogatego w jod. Nie wiem,czy jest możliwość przedawkowania jodu, jesli tylko przyjmuje się go w pokarmach? Nie chciałabym być później w odwrotnej sytuacji- nadczynności tarczycy! Może są jakies produkty, których nalezy też szczególnie unikać, bo wypłukują jod z organizmu?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci