Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

9

ewelinaflis napisał/a:

Niestety wiem co to ból przy kamicy nerkowej. Lekarz zalecił mi na to picie picie dużej ilości płynów, nasiadówki i dodatkowo łykanie preparatu Ginjal urit. Mnie ta kuracja pomogła, a czy ktoś z Was już ją stosował?

Stosowałam podobną kurację z preparatem Ginjal urit i to był strzał w 10. Jak najbardziej mogę polecić. Ewelina więcej o Ginjalu mozna się dowiedzieć ze strony ginjalurit.pl

8

Niestety wiem co to ból przy kamicy nerkowej. Lekarz zalecił mi na to picie picie dużej ilości płynów, nasiadówki i dodatkowo łykanie preparatu Ginjal urit. Mnie ta kuracja pomogła, a czy ktoś z Was już ją stosował?

7

Ja kiedyś słyszałam, że trzeba pić dużo piwa, ale to takie raczej ludowe metody niepotwierdzone. Nie wiem, ile w tym prawdy. A inna sprawa, że teraz piwo to syf, a nie to co było kilkadziesiąt lat temu. Na kamicę nerkową stosuje się różne metody, ale to najlepiej dowiedzieć się w gabinecie u nefrologa. Wiem, że kamica nerkowa wywołuje ogromne bóle http://www.no-spa.pl/inne-bole-brzucha/kamica-nerkowa Z tego artykułu wynika, że można się jakoś wtedy wspomagać farmakologią.

6

Na tej stronie jest opisanych kilka sposobow na zapobieganie kamicy nerkowej:
http://kamicanerkowa.net.pl/kamica/zapo … -nerkowej/

Poczytaj sobie. Najlepszym sposobem jest oczywiście stosownaie odpowiedniej diety. Wiele osob błędnie myśli,ze kamienie nerkowe biorą sie z zakamienionej wody.Prawda jest jednak inna. Zwykle powstają ze zwiększonego spożywania szczawianów w diecie.

5

Witam! Ostatnio zainteresowal mnie temat zdrowych magnesow, uzdrawiajacego wplywu na organism ludzki oraz zdrowie . Natrafilem na stronke zdrowemagnesy.pl na ktorej autor opisuje dzialanie oraz wplyw. Zastanawiam sie czy to bardziej dziala podswiadomosc czy tez faktycznie dzialaja, prosze o komentarze oraz wymiane doswiadczen, pozdrawiam goraco

4

Czy orientujecie się moze jaka powinna być dieta przy kamicy?

3

Ja współpracuje z firmą , która ma ziołowe suplementy właśnie na takie schorzenia jakie posiada Pani mama. Jeśli chciałaby Pani wiedzieć więcej proszę pisać na maila.

2

Przede wszystkim należy zauważyć, że kamienie w nerkach tworzą się minerałów i skrystalizowanych soli, a ponad 80 % z nich zawiera wapń, co jest oczywiście sygnałem, że w przypadku tego rodzaju problemów należy ograniczyć pokarmy zawierające ten pierwiastek. Wszystkie kamienie tworzą się naturalnie i w taki sam sposób można próbować je usunąć. Oczywiście nie wszystkie damy radę, bo te duże czy tworzące zator (w miedniczkach lub kanalikach nerkowych) wymagają interwencji lekarza.

W domu można próbować sobie pomóc wypijając każdego dnia co najmniej 8 szklanek wody, należy jednak unikać napojów gazowanych, słodkich, bogatych w fosforany, czyli typu coca-cola. Oprócz tego należy ograniczyć sól, bo ta wiąże się z wapniem, powodując tworzenie się złogów. Oczywiście należy z diety wyeliminować pokarmy zawierające szczawiany plus dodatkowo ograniczyć ilość zjadanej czekolady i orzechów. Warto też pić herbatki ze skrzypu, liści brzozy, owoców jałowca, babki lancetowatej lub wiązówki, za to ograniczyć ilość wypijanej czarnej herbaty. W aptekach dostępne są gotowe, specjalne zestawy ziół wspomagające leczenie kamieni nerkowych.

Bardzo dobrze sprawdza się również samodzielnie przygotowana mieszanka z korzenia hortensji, korzenia yam, kory kaliny, kory sadźca purpurowego, liści babki lancetowatej, liści krwawnika oraz jedwabiu kukurydzy -  1¼  wody należy doprowadzić do wrzenia, następnie dodać korzeń yam, korę kaliny i korzeń hortensji, gotować razem ok. 15 minut na małym ogniu, na koniec wrzucić resztę ziół i wyłączyć ogień, zostawiamy pod przykryciem na ok. 20 minut, po czym cedzimy i wypijamy.

1

U mojej mamy właśnie zdiagnozowano kamicę nerkową. Co prawda bardzo często słyszałam tę nazwę, ale nigdy nie zetknęłam się z nią bezpośrednio. Bardzo proszę o jakieś wskazówki, rady jak postępować w takim przypadku, czego unikać, jak można sobie z kamieniami poradzić domowymi sposobami? Słyszałam, że należy bardzo dużo pić, ale czego?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci