Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

3

Jesli zwykłe testy nie dają efektów widocznie trzeba zagłębić się dalej. Taka konieczność. Myślę, że lepiej się pomęczyć odrobinę przy robieniu testów a potem spokojniej życ.

2

Ja miałam robione kiedyś testy uczuleniowe. Na ręce zrobiono mi chyba z 20 kropek, w które wstrzykiwano rózne testery. Okazało się, że to badanie nie stwierdziło żadnego uczulenia. Później zrobiono mi test płatkowy- miałam zaklejone prawie całe plecy i pamiętam, że przez 2 dni nie mogłam się ruszać. Śmieszna sytuacja, jak obudziłam się rano i nie byłam w stanie się podnieść smile Ale mniejsza o to. Tak jak mówiłam, robi się je na plecach. Są to takie dłuższe plastry z czymś w rodzaju komór. Te komory wypełnia się testowanymi substancjami i przykleja na skórę pleców. Trzeba to nosić 72 godziny, z tym że po pierwszych 24 godzinach robi się pierwszy odczyt. Przyznam, że jest to pewien dyskomfort, nie mozna też w tym czasie myć pleców, ani poddawać sie męczącym czynnościom, żeby nie spocić pleców, bo testy nie wyjda wiarygodne. Są one wykonywane przy podejrzeniu uczulenia na metale, kosmetyki i perfumy, leki, gumy, materiały dentystyczne, tworzywa sztuczne, kleje czy rośliny.

1

Moja siostrzenica jest alergikiem. Miała już robione testy z krwi jak również "drapane". Teraz lekarz stwierdził, że musi zrobić testy płatkowe. Czy poprzednie testy nie wystarczają na podjęcie decyzji o odpowiednim leczeniu dziecka? Na czym polegają testy płatkowe i jak przebiegają?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci