Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

7

odczulanie nie pomoże smile 1 na 10 działa, ja jestem w tych 9 co nie pomogło. Jedynie tabletki, na alergię, ale najlepiej pozbyć się kota póki jest jeszcze młody smile

6

Bardzo często jedynym sposobem na alergię jest pozbycie się kota. Ale warto też zrobić testy na alergię, żeby być w 100% pewnym na co jesteś uczulona. Można poddać się odczulaniu, żeby całkowicie pozbyć się alegri.

5

czy takie uczulenie może samo przejść? synek marzy o kocie ale ma niestety uczulenie, jak jedziemy do rodzinki, gdzie są koty to zawsze musi brać hitaxe fast juniior, inaczej bo tlko siedział i kichał, czy da się skutecznie odczulić dziecko? nie chcę go narażać na kłucie kilkanaście razy jak to nie da efektu

4

Możesz spróbować udać się na specjalne terapie, które powoli usuwają alergię, jednak nie są one zawsze w 100% skuteczne.

3

Wiem co to znaczy alergia na sierść kota. Uwielbiam zwierzęta i niestety okazało się, że kociaka nie mogę mieć. Kontakt z kotem wywołuje u mnie katar, łzawienie oczu a nawet duszności sad Na szczęście sierść psa mnie nie uczula. Trochę mnie to zdziwiło, że mam uczulenie na sierść kota, a psa nie. Ale lekarz mi wyjaśnił, że koty mają dużo mocniejsze alergeny i znacznie częściej nas uczulają.

2

Sierść zwierząt domowych jest częstym alergenem w naszej populacji. W tej dziedzinie zdecydowanie przoduje sierść kocia, choć zdarzają się również uczulenia na inne zwierzęta: króliki, świnki morskie, itp. Niestety, alergia ta wiąże się najczęściej z brakiem możliwości posiadania kota. Aby potwierdzić, że to właśnie jego sierść jest alergenem konieczne jest przeprowadzenie skórnych testów alergicznych. Mierzą one skórną odpowiedz immunologiczną w odpowiedzi na kontakt ze stężoną badaną substancją. Testy takie można wykonać w gabinecie alergologa. Skierowanie do tego specjalisty dostajemy od lekarza rodzinnego. Objawowo pomagają leki antyhistaminowe, zawierające loratadynę lub cetyryzynę. Nie jest to jednak leczenie przyczynowe alergii, a tylko redukowanie przykrych dolegliwości. Niektórym osobom pomagają kuracje odczulające.

1

Dostałam na urodziny od chłopaka , małego, ślicznego kotka. Niestety - wraz z nim zaczął się mój mały koszmarek, nie bardzo jestem w stanie go głaskać, czy też być w ogóle w jego pobliżu bo zaczynam kichać, dusić się tak jakoś jakby i inne cuda niewidy. Zaczynam się bać, że mogę być na jego sierść uczulona sad Co robić ? Jak i gdzie zbadać czy mam uczulenie na sierść kotka ?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci