Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

56

Moim zdaniem to jeszcze nie alkoholizm ale krok od niego - jak zaczniesz popijac w np. pracy albo mocno sie upijac po powrocie do domu to juz mozesz sie martwic.

55

Mój brat cioteczny miał problemy z alkoholem, ale prawda jest taka, że dopóki osoba uzależniona sama nie zda sobie z tego sprawy, że ma problem, niewiele się osiągnie. Jemu pomogła Klinika Kuźnia i świetni terapeuci, którzy tam pracują.

54

Najlepiej byloby o to zapytac osob, ktore pija razem z toba, pracuja itd. Tobie samej bedzie ciezko racjonalnie ocenic czy masz ze soba problem.

53

52

ciężko jest sie przyznac i wyjsc z alkoholizmu ale trzeba podejmowac proby i z tym walczyc. Tez to przerabialem, a motywacje dal mi artykul ktory znalazlem na stronie Adamed.Expert poczytajcie sobie w wolnej chwili (wtedy kiedy nie pijecie) jezeli pragniecie uwolnic sie od tego problemu. Warto walczyc.

51

Może znajdź sobie jakieś zajęcie?Alkohol zamiast partnera życiowego tak średnio.Może opieka jak byś zaczęła charytatywnie zwierzątkom pomagać,są takie miejsca ale pewnie nie wiesz o nich, a pomaganie jest mega fajne:)

50

Samodzielne wychodzenie często kończy się powrotem do nałogu.. sad Terapie są bardzo skuteczne.

49

Pewnie można wyjść z tego samodzielnie, ale to jest naprawdę trudny nałóg i wiem, że pomoc bardzo się przydaje. Wiem, że  w Krakowie warto pójść na Terapie tu i Teraz pracują tam naprawdę świetni ludzie.

48

wydaje mi się, że może to być właśnie spowodowane tym, czym mówisz, może powinnaś udać się najpierw do psychologa, żeby rozeznać problem...

47

46

Praca w grupie przynosi najlepsze efekty - ja brałam udział w terapii grupowej w Psychologgi w Warszawie na Chmielnej. Terapia indywidualna jest tylko dopełnieniem -konsultacją. Członkowie grupy wspierają, jakby zobaczyć ich na ulicy, do głowy by nie wpadło, że są alkoholikami. Polecam. Po pozbyciu się bezpośredniego zagrożenia, w postaci uzależnienia lub osoby uzależnionej, sugerowałbym zgłosić się na rodzinną, profilaktyczną terapię. Ja wraz ze swoją żoną i dziećmi udałem się na ustawienia systemowe i terapię mającą na celu pomoc takim rodzinom jak nasza.

45

Żadnego uzależnienia nie można lekceważyć. Profesjonalna pomoc może okazać się niezbędna. Ranking Ośrodków Terapii (osrodkiterapii.pl) to strona, dzięki której możecie zapoznać się z aktualną ofertą ośrodków z całej Polski, a także opiniami na ich temat.

44

a może spróbuj wytrzymać tydzien bez alkoholu i zobaczyc jak sie bedziesz czula, czy bedzie cie ciagnac

43

hej

42


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci