Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

225

teraz dużo kobiet chwali sobie kubeczek menstruacyjny, ja nie stosowałam; u mnie podpaski, czasem tampony;

224

Jak można myśleć że tampony są niehigieniczne. Mogą być niehigieniczne jeśli aplikujemy je brudnymi łapami i nie zmieniamy przez 2-3h. Tamponów z tej firmy https://www.myob.pl/procomfort-night używam już od 7 lat i nigdy przez nie miałam żadnej infekcji czy podrażnień. Nie potrafiłabym używać podpasek podczas miesiączki, które mogą przeciekać i zazwyczaj brzydko pachną

223

Raczej wydaje mi się, że podpaski są bardziej higieniczne. Tamponów używam tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy muszę - np. na basenie.

222

No coż. Jedna osoba nie wyobraża sobie chodzenia w tamponach, druga nie wyobraza sobie chodzenia w podpaskach. Myśle,ze wybor powinien zależeć od kobiety. I od jej preferencji.
Teoretycznie zdrowsze są podpaski, jednak prawda jest taka, że jeśli dbamy o higienę oraz jeśli czesto zmieniamy podpaski i tampony to zarówno pierwsze,  jak i drugie rozwiązanie będzie dobre. Liczy się równiez technika prawidłowego wkładania tamponu:
https://www.medme.pl/artykuly/jak-wlozy … 67508.html

Polecam zajrzeć sobie na stronę. Jest tutaj podane w jaki sposob można zaaplikować tampon prawidłowo.  Pamiętajcie koniecznie o myciu rak przed włożeniem tamponu tak aby na okolice intymne  nie przenieść bakterii.

221

kamcia napisał/a:

Nie wyobrażam sobie chodzenia w podpaskach, jest to dla mnie obrzydzające... hmm

nie jesteś pierwsza od której to słyszę. Jednak dla mnie podpaski są wygodniejsze. Jak noszę tampony to ciągle się boję, że jednak "przecieknę"

220

ja swego czasu często używałam tamponów ale w ostatnim czasie przeniosłam się na podpaski.

219

Nie wyobrażam sobie chodzenia w podpaskach, jest to dla mnie obrzydzające... hmm

218

tampony mogą wywołać wstrząd, jednak jesli się weźmie takie z naturalnej bawełny i dobrze aplikuje to nie powinno być podrażnień

217

Tampony wygodniejsze i można się przy nich czuć bardziej komfortowo. Nie widzi mi się używanie podpasek, które są ostatecznie od krwi i ocierają się o mnie...

216

Nie wyłamię się, bo jak większość poprzedniczek uważam, że większy komfort daje stosowanie tamponów. Ja od dawna używam myob.pl  i sprawdzają się bardzo dobrze. Dla mnie podstawowym atutem tamponów jest swoboda, którą dają. Mogę ubrać się w co chcę, mogę uprawiać sport, mogę pływać, nic mnie nie krępuje. Szczególnie niezawodne są tampony podczas upałów, które moja wrażliwa skóra i tak źle znosi.

215

nie, nie i nie tamponom- te kilka dni to wszystko z cipki musi się wydostać na wierzch czyli po to są rozmaite podpaski , a nie kisić w środku .Między okresem tak dla higieny lubię nosić tetrową pieluche

214

Ja nie wierzyłam nigdy tamponom i nigdy się to nie zmieni, niestety mam bardzo obfite okresy i ciągle bym się bała przecieków, nawet gdybym używała najlepszych dostępnych tamponów na rynku. No i w pierwsze dni zazwyczaj jestem nie do życia więc nie wyobrażam sobie w ogóle ćwiczyć i się nadwerężać. Bezpieczniej się czuję z podpaskami, nawet, jeśli muszę nosić grube i dwie naraz.

213

padpaski smile

212

ja uwielbiam nosić w okresie duże ,grube i pewne podpaski ,a przed i po okresie to tylko pieluszki tetrowe.

211

Ja zawsze miałam problemy z dobraniem tamponów, w sumie nawet nie wiem dlaczego... Zawsze albo ciezko sie je wkladalo albo ciezko wyjmowalo, przeciekaly i byly nie wygodne. Od kiedy stosuje tamponów ob zniknely moje bolaczki smile Jestem bardzo zadowolona , moze cena tamponów nie jest mala ale warta #obzyjpelniazycia


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci