Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

15

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni dla siebie nurt, w jakim psychoterapeuta pracuje. Psychoterapeutę też trzeba dobrać pod siebie, jesteśmy ludźmi i jeśli od początku nie czujemy się z terapeutą dobrze, poszukajmy innego. W końcu to nasze zdrowie, nasz czas i nasze pieniądze. Wybierzmy najlepiej, jak możemy.

14

Moim zdaniem podstawą jest wybranie dobrego psychoterapeuty ranking.abczdrowie.pl/s/ W takim sensie, żeby nawiązać dobry kontakt. A sama psychoterapia to cykliczne spotkania, na których głównie pacjent mówi i celem jest by sam doszedł do rozwiązań.

13

To Ty niewiele na temat psychoterapii wiesz, skora tak według Ciebie ona wygląda. Psychoterapia nie zawsze przebiega w tak łatwy sposób, często konieczne jest również leczenie farmakologiczne. Miałam okazję zetknąć się z wieloma osobami, którym dokuczały różne problemy i wiele osób znalazło wsparcie w Strefie Terapii w Krakowie - http://strefaterapii.pl/ - więc jest to całkiem dobre miejsce, jeśli potrzebuje ktoś pomocy. W wielu przypadkach samemu nie można sobie poradzić w pojedynkę, więc sięgnięcie po pomoc jest jedną z najlepszych możliwości.

12

Psychoterapia to jest rozmowa z psychologiem/terapeutą i tyle. Różne ćwiczenia, bardzo dużo rozmów.

Skutecznie zabiegi na uporczywe rozstępy - lifemedica.pl/baza_wiedzy/usuwanie-rozstepow/

11

W Szczecinie jest psychoterapia-szczecin.org, może Ci pomogą

10

Janeta napisał/a:

Zupełnie nie radzę sobie z emocjami, moja pani neurolog rozłożyła ręce twierdząc, że nie widzi u mnie żadnych problemów natury neurologicznej i dlatego skierowała mnie do psychologa celem odbycia psychoterapii. Ja mam jednak mnóstwo obaw i wątpliwości, zupełnie nie wiem jak mam się otworzyć przed obcym człowiekiem, a to przecież jest podstawa, bez tego nie mam szansy na poradzenie sobie z problemem.
Jak dokładnie wygląda psychoterapia? Ile zwykle potrzeba spotkań? Czy terapeuta zadaje pytania, a ja odpowiadam, czy też wygląda to różnie? Czy któraś z Was korzystała? Jesteście zadowolone z efektu?

Witam, Janeta skąd jesteś? Mi pomógł Krzysztof Zalewski, który przyjmuje w Warszawie w kolektywi Psychologgia, zadzwoń oni już sami doradzą, który psycholog u nich będzie dla Ciebie najlepszy.
powodzenia

9

Miałam dwie psychoterapię. Do pierwszej nie byłam przekonana to też nie było z niej jakiś większych fajerwerków. Druga odbyłam tutaj https://psychologsiedlce.pl/   i  dopiero wtedy wyszłam z nerwicy. Stopniowo sama widziałam że napady paniki czy przyspieszony puls mam znacznie rzadziej smile

8

Na stronie mojego psychologa jest fajnie opisane jak to wygląda psychoterapia. Generalnie jest tam sporo przydatnych informacji począwszy od tego, czy do specjalisty trzeba się już udać.

7

Ja chodziłam do bardzo sympatycznego psychoterapeuty Macieja Żurka w Warszawie. Muszę przyznać, że pierwsza wizyta zawsze stresuje, na jakiego terapeutę trafię, czy mnie zrozumie itd. Ale to są ludzie doświadczeni, którzy wiedzą jak z problemami ludzkimi postępować i im pomagać. Ja jestem bardzo zadowolona, chodziłam mówiłam o problemach, razem próbowaliśmy je rozwiązać. Bardzo miła atmosfera, od Pana Macieja bije życzliwość. Polecam zdecydowanie jeśli ktoś w Warszawie szuka dobrego psychoterapeuty. psychologgia-plus.pl

6

Brat korzystał z takiej konsultacji u psychoterapeuty, na rozmowie powiedział jaki ma problem co go trapi z czym sobie nie radzi, u niego podłoże dotyczyło spraw rodzinnych, trafił na bardzo sympatyczną terapeutkę wyrzucił wszystkie swoje żale które dusił w sobie zaowocowały nerwicą. Regularnie chodził na sesje po kilku spotkaniach on był już innym człowiekiem,mało tego zabrał żonę mieli kilka rodzinnych spotkań i wszystko dobrze się skończyło,chodzi raz w miesiącu by dzielić sie osiągnięciami wspólnie odniesiony sukces,jest również dla psychoterapeuty..

5

Trzeba też zapoznać się z programem takiego leczenia.Wielkopolski Instytut Psychoterapii organizuje świetne meetingi informacyjne, które pokazują dokładnie czym jest terapia.

4

Leczenie jest trudne, ciągnie się bardzo długo i wymaga systematyczności.
W przypadku osób poważnie chorych dobrym rozwiązaniem jest opieka poprzez takie ośrodki - revita.org.pl/wolne-miejsca#
I akurat dla kogoś kto rzeczywiście ma problemy to dobra zmiana - rodzina nie jest w stanie zapewnić takiej opieki.

3

Jak napisano wyżej około godziny trwa jedno spotkanie, chodź ja miałam i takie 90 minutowe. Zwykle to rozmowa, którą dąży do wydobycia jak najwięcej z pacjenta - nie są to sztywne pytania. W sumie dużo zależy od psychoterapeuty byłam u różnych i powiem szczerze, że tylko u pani Anny Rekel z Krakowa czułam się swobodnie i terapia zadziałała.

2

Ilość zabiegów psychoterapii jest uzalezniona indywidualnie od kazdego pacjenta. Zazwyczaj odbywa się jeden albo dwa zabiegi tygodniowo. Jedna taka sesja trwa ok 50-60 minut (w przypadku leczenia rodzin ewentualnie dłużej). Psychoterapia polega na rozmowie i przy pierwszej wizycie  terapeuta zada Ci pytania dotyczące Twojego problemu oraz spraw, które moga być z nim związane. Dopiero podczas kolejnych wizyt będziesz mogła opowiedzieć o swoich lękach, przeżyciach i emocjach. Terapeuta spróbuje dotrzeć do sedna Twoich problemów i pomoze się z nimi uporac. Wiele osób ma problem z tym, aby przełamać się i skorzystać z takiej pomocy. Najtrudniejszy jest jednak pierwszy krok. Wielu ludziom ta terapia bardzo pomogło, ponieważ mało kto jest w stanie w pojedynkę walczyć z problemami natury psychologicznej. Sama wizyta nie wygląda tak, jak przedstawiają to amerykańskie filmy smile Siedzi się zwyczajnie na fotelu naprzeciw terapeuty i rozmawia się z nim. W kazdym gabinecie są też pod ręką chusteczki higieniczne, gdyz często rozmowy przywołują wspomnienia, nie raz z resztą traumatyczne.

1

Zupełnie nie radzę sobie z emocjami, moja pani neurolog rozłożyła ręce twierdząc, że nie widzi u mnie żadnych problemów natury neurologicznej i dlatego skierowała mnie do psychologa celem odbycia psychoterapii. Ja mam jednak mnóstwo obaw i wątpliwości, zupełnie nie wiem jak mam się otworzyć przed obcym człowiekiem, a to przecież jest podstawa, bez tego nie mam szansy na poradzenie sobie z problemem.
Jak dokładnie wygląda psychoterapia? Ile zwykle potrzeba spotkań? Czy terapeuta zadaje pytania, a ja odpowiadam, czy też wygląda to różnie? Czy któraś z Was korzystała? Jesteście zadowolone z efektu?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci