Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

34

Z takim problemem najlepiej iść do specjalistów z Centrum Medycznego Św. Franciszka http://cmsf.pl/kontakt/
oni będą wiedzieli jak postępować i jak taki problem leczyć, mają też świetną rehabilitację z której miałam okazję niedawno skorzystać

33

Jeśli chodzi o rehabilitację w Constance Care, to są filmy na yt, gdzie dokładnie widać jak wygląda rehabilitacja. Tak jak np. tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=YDHSEWzkd6A, albo tutaj sam G-EO System: https://www.youtube.com/watch?v=ajWBNTbgTXU&t=1s. Tutaj jest też pokazana 2 sesja z 60 na HALu: https://www.youtube.com/watch?v=Rd1tNhlQzrk. Jestem pełna podziwu, że dziewczyna już tak dobrze sobie radzi!

32

Możecie może podzielić się jakimiś zdjęciami albo filmami, które pokazują rehabilitację w Constance Care? Jestem ciekaw jak wygląda i czym różni się od tego co już miałam (niezbyt skuteczne leczenie do tej pory).

31

To zależy. Możesz tam dojeżdżać albo zostać na miejscu (są pokoje dla pacjentów), jeśli będziesz mieć szczęście i ktoś odwoła swoją rehabilitację to możesz się zapisać i w ciągu kilku dni, albo w ciągu 4-6 tygodni. Warto dzwonić do ośrodka i pytać o to na jaki termin zapisują.

30

mania: Jak długo czeka się na rehabilitację w CC?

29

Mi w takim bólu bardzo pomogły masaże lecznicze z medikar home care. Fizjoterapeuci nawet przyjeżdżają do domu. Tak samo z rehabilitacją - przyjeżdżali do mojej mamy po udarze i bardzo jej pomogli. Przy okazji wiele się dowiedziałam jak dbać zarówno o swój kręgosłup jak i o mamę.

28

U mnie takie przeciążenie skończyło się wizytą u lekarza, bo żadna pozycja do siedzenia mi już nie odpowiadała, ból był straszny. Zrobiłam wszystkie badania: rtg, rezonans i dostałam na razie skierowanie na rehabilitację. Dojeżdżam do ConstanceCare pod Warszawą, polecił mi ich lekarz, bo w Warszawie kolejki nawet prywatnie są po prostu ogromne. A tutaj jest nowoczesny sprzęt, są lekarze na miejscu, zawsze chętni do rozmowy i do pomocy.

27

Tak naprawdę najważniejsze jest to aby wybrać takie miejsce, z takimi specjalistami, którzy znają się doskonale na tym co robią i odpowiednio będą mogli nam pomóc. Jesli szukacie takich specjalistów polecam odwiedzić tą klinikę w Ożarowie Mazowieckim naszaklinika

26

Ja też przekonałam się co to prawdziwy ból kręgosłupa po ciąży, choć od dziecka mam z nim problemy. U mnie joga nie pomaga, ćwiczenia takie korekcyjne też nie. Masaże tylko na chwilę, więc szkoda czasu. Jedyne co naprawdę pomaga to terapia manualna. Ja chodzę do Fizjomedu w Krakowie - to jest koło błoń. Miejsce mam z polecenia i rzeczywiście pracują tam prawdziwi fachowcy. Konkretni, wszystko chętnie omawiają, widać, że mają talent i doświadczenie w rękach. Kiedyś też byłam na turnusie sanatoryjnym. Tam miałam masaże i kroterapię i nie pomogły tak jak terapia manualna, więc polecam.

25

Fizjoterapia to cudowne rozwiązanie. Nawet nie masaż, ale właśnie wizyta u specajlisty. Sama pracuję dużo przy komputerze i chodzę raz w miesiącu na zabieg do http://rehapro.com.pl/. Plecy mnie nie bolą, barki nie są napięte, głowa mnie nawet rzadziej boli:)

24

Spróbuj iść do fizjoterapeuty, zrobią ci odpowiednie zabiegi i masaże a może zlecą ćwiczenia wzmacniające. Ja chodziłam z kręgosłupem do centrum rehabilitacji Osteomedis i mi przeszło, teraz tylko regularnie ćwiczę żeby bóle nie wróciły

23

Też miewam problemy z kręgosłupem - lata chodzenia z ciężkim plecakiem i niewłaściwa postawa przy siedzeniu przy komputerze się do tego przysłużyły, że mam stwierdzoną wadę postawy. Staram się teraz temu przeciwdziałać, ale wiadomo, że nie zawsze da się pamiętać o prostowaniu w ciągu dnia. Ponadto ćwiczę prawie codziennie i leżę często po 20 minut na plecach na podłodze po powrocie z pracy.
Kiedyś sobie uszkodziłam odcinek lędźwiowy i to na tyle, że jakiekolwiek siedzenie było koszmarem, a że było to akurat wtedy, jak byłam na wyjeździe w Anglii, musiałam dużą część czasu wolnego poświęcić poszukiwaniu specjalisty, najlepiej polskiego, bo wtedy jeszcze miałam problemy z językiem. Pamiętam to, bo to był jedyny moment w moim życiu, kiedy naprawdę bałam się o stan kręgosłupa i czy to jest uleczalne. Na szczęście w miarę blisko mojego lokum była klinika http://panamedic.eu/lekarz/rehabilitacja/ i tam mnie skierowali na rehabilitację do super specjalisty, który w mig postawił mnie na nogi i polecił mi pływanie oraz masaże, których trzymam się do dziś.
Dzisiaj już nie jest źle, ale staram się nie przeciążać kręgosłupa, bo wtedy naprawdę się przestraszyłam, a to znaczy przypominanie sobie o prostowaniu się i trzymaniu prawidłowej postawy przy siedzeniu na fotelu komputerowym.
Jak macie jakiekolwiek podejrzenia, że coś jest nie tak albo jak ból jest nie do zniesienia, nie odkładajcie wizyty u lekarza, bo potem może być za późno, żeby zaradzić i objawy mogą się nasilić, a dolegliwość skomplikować.

22

Na pewno zawsze w takiej sytuacji trzeba korzystać z zaleceń specjalisty, zdarza się też że potrzeba będzie dodatkowych zabiegów z zakresu medycyny naturalnej. Korzystałam już z takich zabiegów w Natural Medical i mogę śmiało powiedzieć że praktycznie wróciłam do dawnej sprawności, jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia.

21

Zero masażu! w takiej sytuacji możesz tylko zaszkodzić sobie..

20

Masz racje, że pływanie jest bardzo dobrym sposobem na wszelkie bóle i kontuzje. Ja co prawda nie umiem zbyt dobrze pływać ale nawet pobyt na basenie i masaże w bąbelkach czy jacuzzi przynoszą ulgę smile


Powered by : Punbb