Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

46

Jeśli to tylko lekkie nadwyrężenie to faktycznie zabiegi fizjoterapii powinny dać ulgę. Jednak lepiej byłoby zdiagnozować problem, bo samo leczenie zachowawcze może nie wystarczyć. Mogę polecić wizytę u neurochirurga dr Kseniuka, to świetny fachowiec i specjalista z bardzo dobrym odejściem do pacjenta. Dokładnie i rzeczowo analizuje wyniki i potrafi leczyć nawet najcięższe choroby kręgosłupa. Można go znaleźć w Cm Medicum w Warszawie

45

Polecam zgłosić się do dobrego rehabilitanta.
Do fizjoterapeuty zwróćmy się więc kiedy mamy do czynienia z przewlekłym bólem na przykład pleców lub gdy mamy nawracający uraz.  Pomoże on nam w przypadku przebytych ciężkich chorób oraz złamań, abyśmy szybciej mogli wrócić dla zdrowia. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Sama wybrałam sie jak miałam bóle kręgosłupa związane z rodzajem wykonywanej pracy. I takie ćwiczenia okazaly się dla mnie bardzo pomocne:
http://zdrowietopodstawa.eu/na-czym-pol … j-rodzaje/

44

Widze tu niestety same posty reklamowe hmm

43

ja bardzo polecam masaż u fizjoterapeuty, seria masażu zdrowotnego naprawdę przynosi skutki.

42

stapka18 napisał/a:

A byłaś na jakiejś rehabilitacji, np. rehapro.   com.pl/co-leczymy/? Nie wierzę, że się samą jogą wyleczyłaś. Kręgosłup trzeba wzmacniać, ale najlepiej nie robić samodzielnie wymyślonych ćwiczeń.

Bardzo pomogli mi tutaj z moim bolącym kręgosłupem szyjnym. Też mogę polecić specjalistów z Rehapro.

41

Siedzący tryb życia to niestety zmora naszego społeczeństwa. Ja też w pewnym momencie juz nie mogłam się nawet położyć bo odczuwałam cały czas silny ból. To jest bardzo męczące, ale tak jak ktos napisał wcześniej, warto udać sie do dobrego fizjoterapeuty. Ja chodziłam do pana Fabiana Sykały z centrum Fizjoterapii Mazur w Rzeszowie. Cale szczęście, że tam się zapisałam bo po kilku wizytach jest widoczna zdecydowana poprawa, zresztą już wiem jakie ćwiczenia i w jaki sposób mam wykonywać, żeby nie dopuścić do takiej sytuacji jak wcześniej.

40

W Warszawie na rehabilitację w stanach nadwyrężenia kręgosłupa to z czystym sumieniem polecam przychodnię Porta Medica, mają najlepszy sprzęt i specjalistów. Mnie tam zawsze właśnie stawiają na nogi a często łapię różne kontuzje. I co najważniejsze na wizytę można się dostać błyskawicznie w przypadku urazów przecież nie ma na co czekać.

39

A byłaś na jakiejś rehabilitacji, np. http://rehapro.com.pl/co-leczymy/? Nie wierzę, że się samą jogą wyleczyłaś. Kręgosłup trzeba wzmacniać, ale najlepiej nie robić samodzielnie wymyślonych ćwiczeń.

38

Polecam maść Hemp Fortis z oleju konopnego, uzupełnionego o goździk i eukaliptus, którą stosuje się w celu zmniejszenia obrzęku, bólu stawów i kręgosłupa. Jest przydatna w przypadku urazów, wspomaganiu opieki rehabilitacyjnej, ale też po wyczerpującej pracy czy treningu.

konopieizdrowie.pl

37

Żałuję, ze nie zabrałam się za ćwiczenia wcześniej, tylko dopiero jak zaczął mnie boleć odcinek lędźwiowy. Lekarz oczywiście skierował mnie na rehabilitację. Dobrze, że nie czekałam na termin na NFZ (rok), tylko zapisałam się do Constance Care. Kto wie czy nie cierpiałabym teraz z bólu gdyby nie ten ośrodek.

36

Polecam ci cwiczenia kolysanie sie na stopach do przodu i do tylu. oraz jesli chodzi o sklony to do podnoszenia czegos to tylko na ugientych nogach w kolanach.

35

Gorsety i kołnierze to z tego co wiem to powodują jeszcze większe osłabienie i rozleniwienie naszych mięśni. Sama chodzę na rehabilitację. Kiedyś często ja był ból, a teraz tylko od czasu do czasu, żeby zmienić ćwiczenia na przykład. Mogę polecić tu gabinet, do którego chodzę i jestem na prawdę zadowolona to jest w Krakowie na Słomczyńskiego, a tu jest adres ich strony rehabilitacje.org. Można zadzwonić lub umówić się na wizytę przez internet co jest bardzo wygodne.

34

Z takim problemem najlepiej iść do specjalistów z Centrum Medycznego Św. Franciszka http://cmsf.pl/kontakt/
oni będą wiedzieli jak postępować i jak taki problem leczyć, mają też świetną rehabilitację z której miałam okazję niedawno skorzystać

33

Jeśli chodzi o rehabilitację w Constance Care, to są filmy na yt, gdzie dokładnie widać jak wygląda rehabilitacja. Tak jak np. tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=YDHSEWzkd6A, albo tutaj sam G-EO System: https://www.youtube.com/watch?v=ajWBNTbgTXU&t=1s. Tutaj jest też pokazana 2 sesja z 60 na HALu: https://www.youtube.com/watch?v=Rd1tNhlQzrk. Jestem pełna podziwu, że dziewczyna już tak dobrze sobie radzi!

32

Możecie może podzielić się jakimiś zdjęciami albo filmami, które pokazują rehabilitację w Constance Care? Jestem ciekaw jak wygląda i czym różni się od tego co już miałam (niezbyt skuteczne leczenie do tej pory).


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci