Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

24

Musze wam powiedzieć, że ja go kupiłam całkiem niedawno. Kilka razy robił mi się korek z woskowiny i doszłam do wniosku, że to ewidentnie moja wina. Teraz wiem, co robiłam źle.

23

Będziesz z niego zadowolona, sama wiem jaka jest różnica. Wbrew pozorom nie tak trudno o infekcję uszu, dlatego lepiej chuchać na zimne.

22

Dopiero niedawno kupiłam fonix. Trochę poczytałam o higienie uszu i doszłam do wniosku, że musimy pomyśleć o czymś bezpiecznym. Szczególnie, że córka jest w klasie sportowej i trening na basenie ma każdego dnia.

21

Muszę przyznać ci raję, jeśli człowiek nie dba o swoje uszy to woda z chlorowanego basenu może być przyczyną kłopotów. Trenuję trzeci rok i wiem, że takie spraye jak fonix są koniecznością. Woda zupełnie inaczej wylatuje z ucha i nie powoduje infekcji.

20

Ja również mam spray fonix, myślę, że to naprawdę dobre rozwiązanie dla osób korzystających regularnie z basenu. Nie ma stresu przed infekcją, szczególnie zimą, kiedy nie trudno o infekcje.

19

Płukania ucha wcale nie wspominam przyjemnie. Pomijam fakt, że trzeba dostać się do lekarza. Samemu raczej odradzam próbować, bo można zrobić sobie krzywdę. Też używam Vaxol, do czyszczenia uszu. Wypłukuje nadmiar woskowiny i starcza na długo.

18

Można też mieć problem z nadmiernym wydzielaniem woskowiny, tak jak ja. Jeśli je regularnie będziesz czyścić to nie powinno się zatykać a jak już się zatka to też uważam, że domowe sposoby mogą być niebezpieczne. Czytałam, że ktoś wpychał sobie patyczek do ucha i przebił błonę bębenkową , innych metod i płukanek domowych też nie polecam. Powinno się odwiedzić lekarza, niekoniecznie od razu laryngologa, bo wiadomo kolejki, internista też może być. Ja używam sprayu Vaxol, ogólnie służy do czyszczenia uszu, to naturalna oliwa z oliwek. Stosować go może każdy nawet małe dzieci i nie tylko z takim problemem jak mój.

17

Zależy to od tego jaki jest powód zatkanego ucha.

Jeśli podejrzewacie u siebie problem z błoną bebenkową albo zapalenie ucha to powiniście jak najszybciej udać się do lekarza bo olewanie sobie problemu może się skończyć dla Was naprawdę źle...... Wymagane jest tutaj wprowadzenie odpowiedniego leczenia.

Jesli jest to problem z woskowiną to wystarczy w zasadzie użyc środka do rozpuszczenia woskowiny z apteki, no chyba,ze jest tego bardzo dużo. W takiej sytuacji rownież pomoże jedynie lekarz.

Wszystko opisane jest tutaj: https://zdrowie.tvn.pl/a/sposoby-na-zat … sposoby%20 Odradzam stosowanie patyczków do uszu. Bo to własnie z ich powodu zatykają nam się uszy.

16

UŻYJ  ODKURZACZA  NA  NISKICH  OBROTACH.

15

To jest dobra sprawa, jeśli dużo pływasz. Wtedy, korzystając z olejków do higieny uszu masz pewność, że nie naleci ci woda, która może doprowadzić do infekcji. To jest prosta i skuteczna metoda. Sprawdzona przeze mnie od pół roku na basenie.

14

Fajna sprawa z tym sprayem. Myślałam, że to dziwnie psikać sobie coś do ucha, ale jeśli widać poprawę i faktycznie nie ma tyle woskowiny...warto spróbować i się przekonać.

13

Ja od jakiegoś czasu na różne dolegliwości ucha stosuję spray fonix z olejkami różnymi. Bardzo dobrze radzi sobie z woskowiną, z odetkaniem uszu. Mam wrażenie, że w życiu jeszcze nie miałam tak czystych uszu jak po tym sprayu

12

Ja jestem bardzo zadowolona ze sprayu do czyszczenia uszu, który dostępny jest na stronie https://www.fonix.pl/produkty-fonix/ Fonix Higiena Uszu jest skutecznym, bezpiecznym i naturalnym sprayem przeznaczonym do rozpuszczania i usuwania zgromadzonej woskowiny. Fonix Higiena Uszu łączy mechaniczne oczyszczanie z bezpieczeństwem i skutecznością naturalnej oliwy z oliwek. Podczas stosowania Fonix Higiena Uszu woskowina rozpuszcza się i stopniowo jest usuwana z ucha dzięki naturalnym mechanizmom oczyszczania ucha. Mechanizm rozpylania Fonix Higiena Uszu zapewnia doskonałe rozproszenie w kanale słuchowym. Dodam jeszcze też, że odraczam czyścić uszy patyczkami. Kiedy samodzielnie wkładamy patyczek kosmetyczny do ucha nie mamy nad tą czynnością żadnej kontroli. Nie widzimy, jak blisko błony bębenkowej znajduje się jego końcówka. W tej sytuacji bardzo łatwo o zbyt głębokie włożenie patyczka i przypadkowe uszkodzenie błony bębenkowej. Dodatkowo gwałtowne ruchy patyczkiem mogą uszkodzić delikatną skórę przewodu słuchowego, ułatwiając rozwinięcie się infekcji bakteryjnych ucha zewnętrznego.

11

Musisz użyć sprayu do usuwania woskowiny z uszu. I stosować go regularnie. Warto też nie używać patyczków, bo się nimi wpycha woskowinę głębiej. My używamy Voskolix, bardzo fajny na bazie oliwy z oliwek i można bez obaw stosować u dzieci.

10

Nikola napisał/a:

zatkało mi się ucho jag mogę je szybko odetkać w domu?


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci