Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

16

bez obejrzenia kolana nikt Ci nie powie co Ci dolega hmm koniecznie do lekarza z takimi przypadłościami!

15

Na takie urazy to najlepiej działać przeciwbólową maścią, w swojej apteczce zawsze mam dip rilif, szybko i skutecznie dziala. Dla mnie to lepszy sposób niż tabletki i działa się miejscowo.

14

ja ostatnio takiej pięknej kontuzji się nabawiła na wyjeździe w góry, stanęłam niefortunnie i udałam uderzając nogą w kamień. Bolało bardzo, miałam gardan w plecaku i wzięłam od razu bo chyhba bym nie dała rady dojść do miejsca noclegowego. Noga spuchla ale na sczęście nie było to ani skręcenie ani złamanie, nieestety w górach łatwo o urazy, lepiej mieć ze sob coś przeciwbólowego

13

Na wszelkie kontuzje związane z kolanami jest bardzo dobra fala uderzeniowa. Sam korzystam z takiego zabiegu w  Centrum rehabilitacji Kriosonik. Polecam każdemu tamtejszych rehabilitantów i sprzęt,który mają bardzo nowoczesny.

12

11

Ja bym poszła najpierw zrobić rentgen a później do ortopedy. Najszybciej i najtaniej robią to na piwnej 22 w krakowie (698115115 - tu się można do nich zappisać)

10

Z nazwiska to nikogo nie znam, ale w Rex Medica Sport wiem, że mają dobrych ortopedów no i na miejscu cały sprzęt - usg, rezonans itd. Warto żeby ktoś to kolano obejrzał, bo nigdy niewiadomo co się zadziało, a lepiej leczyć od razu niż później płakać.

9

w warszawie jakiegos specjaliste polecicie?

8

7

Witam. Dzisiaj moja mama powiedziała mi, że ma spuchnięte kolano, faktycznie jedno kolano jest jakby wyraźnie opuchnięte. Mama nie upadła ani nie nadwyrężała kolan. Twierdzi, że ją nie boli tyko ma opuchnięte po prostu. Kilkanaście lat temu miała też taką sytuację i okazało się, że po prostu zebrała jej się woda w kolanie. Próbowałam ją namówić na pójście do lekarza, ale nic to nie daje, twierdzi, że widać znowu jej się zebrała woda. Co robić? Czy spróbować jakichś okładów? Jeśli tak to jakie te okłady powinny być?

6

Wszystko jedno co Ci zasugerujemy i tak najlepszym rozwiązaniem będzie pójście do lekarza wink  Najlepiej do jakiegoś dobrego i sprawdzonego,  z kolanami nie ma żartów. Ja polecam Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie, mają tam świetnych specjalistów.

5

Przyczyn może być mnóstwo, ze względu na rozgałęzienie tego działu w medycynie, może to być zapalenie stawu. Proponuję zrobić badania: Morfologia + OB +CRP, w celu sprawdzenia czy pojawił się stan zapalny, do czasu badań proponuję smarować maściami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi. Poobserwować klika dni, a jeśli nie zmniejszy się obrzęk, to najlepiej zgłosić się jak najszybciej do lekarza, wtedy już sama nic nie zrobisz.

4

Również to samo mam i dziś rano się obudziłam i opuchniete było, nie mogę nawet kucnac, oraz dłużej nogi zgietej nie mogę trzymać, bo czuję dyskomfort. Od tygodnia już taki problem mam. Chodź 7 miesięcy temu też tak miałam praktycznie to samo, to po różnych lekarzach chodziłam i tylko tabletki mi przepisywali. Nawet żadnego prześwietlenia nie zrobili. To pomogło wtedy ale widzę, że się znowu odnowiło hmm jak pech to pech.

3

Witaj. Po tym co opisałaś, myślę, że jedną z możliwości może być naderwanie łękotki. Sama miałam taki przypadek. Uszkodzona łękotka daje właśnie takie objawy. Jeśli też zauważyłaś u siebie tj. bolesność przy całkowitym wyprostowaniu lub zgięciu stawu kolanowego, to idź do ortopedy. Jeśli się ma problemy właśnie z łękotką, to się odnawia co jakiś czas, dobrze jest utrzymywać się w dobrej kondycji i wadze, bo może być z wiekiem gorzej.

2

Ja miałam kiedyś podobny problem. Opcje były dwie - albo jakieś zwyrodnienie albo może zbiera się tam woda, to się zdarza. Idź do lekarza i niech Ci podpowie. Mój doradził mi prostą metodę - okłady i pomogło. Przy czym nie robiłam im zwykłym lodem, tylko polecił mi taki żel specjalny do okładów. Do tego brałam jeszcze jakiś środek na wzmocnienie stawów i po tygodniu nie było tematu. Spróbuj może Ci pomoże a jak nie to idź do lekarza.


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci