Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

39

acustone polecam zarówno dla dzieci jak i dorosłych

38

Nadmiar woskowiny w uszach to problem nie tylko natury estetycznej. Czyściłam uszy patyczkami ale to był błąd. Uszko mojej córki się zatkało i konieczna była wizyta u laryngologa. Polecił mi wtedy Vaxol. To czysta oliwa z oliwek ale bardzo ładnie radzi sobie z czyszczeniem uszu. Również polecam.

37

Też stosuję Vaxol, od kilu lat. Młody już 3 rok jest w sekcji pływackiej i zawsze przed treningiem stosujemy ten spray. Zabezpiecza przed dostaniem się wody do ucha. Woda może być przyczyną infekcji bo wilgotna woskowina do świetne żarełko dla bakterii. My też go używamy. To jedyny preparat polecany przez Polskie Towarzystwo Otolaryngologów Dziecięcych.

36

Dużo przydatnych porad odnośnie czyszczenia uszu z woskowiny znajdziesz pod adresem https://www.fonix.pl/higiena-uszu/jak-u … -pamietac/ Woskowina to substancja produkowana przez gruczoły apokrynowe i łojowe znajdujące się w przewodzie słuchowym zewnętrznym. Jej zadaniem jest nawilżanie, oczyszczanie i ochrona skóry ucha. W kanale słuchowym zewnętrznym dochodzi do jej połączenia ze złuszczonym nabłonkiem, który następnie przy jej pomocy jest usuwany z ucha. W warunkach fizjologicznych woskowina jest samoistnie usuwana z ucha za pomocą mechanizmów samooczyszczania i ruchów żuchwy. Gdy mechanizmy te zawodzą, dochodzi do jej kumulowania się w kanale słuchowym zewnętrznym, co może być przyczyną pogorszenia słuchu. Działanie gruczołów produkujących woskowinę jest uwarunkowane osobniczo, dlatego nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Ucho powinno być oczyszczane tak często, żeby nie doprowadzić do niedosłuchu.

35

patyczkami mozna tak niezbyt glęboko a potem wziac kropelki czy gruszke z apteki i przelukac ucho wink

34

A mi laryngolog powiedziala, ze mozna patyczków uzywac, tylko nie za gleboko. Ogólnie mocno nie rzebac w uszach bo wtedy robia sie ranki i latwo o infekcje.. Teraz są różne krople itd. na rozpuszczanie woskowiny w uszach smile

33

Na pewno warto unikać czyszczenia uszu za pomocą patyczków, bo w wielu przypadkach można jedynie pogorszyć sytuację. Jestem w stanie zgodzić się, ze jednymi z najskuteczniejszych są produkty wyprodukowane na bazie oliwy. Sama często korzystam z preparatu Vaxol kupionego na http://www.vaxol.pl/, bo skutecznie pozbywa się zanieczyszczeń i jednocześnie zapewnia ochronę przed różnymi infekcjami. Całkiem fajna i sprawdzona rzecz. wink

32

Też mogę Ci polecić Voskolix na bazie oliwy z oliwek. Dobrze usuwa woskowinę i zabezpiecza uszy kiedy mają kontakt z wodą. My już dość długo to stosujemy jak poleciła nam pediatra.

31

No ale to tak już na stałe musisz tego używać? Że po każdorazowym kontakcie z wodą, bo inaczej będzie bolało?

30

W osiedlowej aptece zapłaciłam około 20 zł za 15 ml opakowania. Wczoraj myliśmy włoski i po kąpani psiknęłam w uszki. Jak na razie młody nie skarży się na świąd ale muszę go obserwować bo może też tak być, że to chwilowy jego brak. Na pewno za każdym razem po myciu włosków będę psikać. I zobaczymy co będzie.

29

A jak wrażenia po pierwszym zastosowaniu? Ile kosztuje ten spray? Młody nadal narzeka na ból, czy jednak w końcu coś pomogło? wink

28

No hej, tak mam taki specjalny spray który ma usuwać wodę z uszu. Podobno ten Dolphiner  stosuje się po każdej kąpieli w basenie, czy prysznicu kiedy jest ryzyko że do uszek wleci woda. A woda może powodować zapalenie i czasami może to być ból a czasami świąd. Wiadomo, każdy jest inny. Oczywiście Pani farmaceutka powiedziała, że jeśli po tym nie będzie poprawy to zostanie tylko laryngolog i szukanie przyczyny gdzieś indziej.

27

I jak /soraya, coś Ci się już udało ustalić, czy nadal nic nie wiecie i dzieciak się męczy? hmm

26

Jedynie palcami podczas kąpieli, na głębsze oczyszczanie chodzimy do laryngologa wink

25

Będę zaraz szła na zakupy więc wejdę do apteki i zapytam. Może tam będą mogli mi coś powiedzieć an ten temat. Bo do lekarza do piątku nie ma  już miejsc więc i tak się nie dostane. A ból ucha to raczej poważna rzecz więc lepiej działać od razu.


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci