Przejdź do treści forum

Pierwsze w Polsce forum medyczne dla kobiet :) poruszamy tematy które interesują w największym stopniu kobiety. Dołącz do naszej społeczności i poznaj wypowiedzi kobiet odnośnie problemów zdrowotnych które być może dotyczą także Ciebie.


Dodaj nową odpowiedź

Dodaj nową odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Możesz używać: BBCode Obrazki Emotikonki

Wszystkie pola oznaczone %s muszą zostać wypełnione.

Wymagane dane do wprowadzenia dla gości


Wymagana informacja

Podgląd tematu (najnowsze pierwsze)

18

Ciężko mi coś doradzić w tym temacie. Nie jest to za bardzo moja dziedzina wiedzy.

17

Dzięki za informację.

16

Dużo informacji znajdziecie także na stronie portalu http://www.totylkoastma.pl/biblioteka/k … tme,2.html Astma znana jest od wieków. Pierwsze zapiski o tej chorobie pochodzą z papirusów zapisanych przez kapłanów egipskich faraonów, ale problemem społecznym stała się dopiero w drugiej połowie XX wieku. Od tego czasu na świecie obserwowany jest gwałtowny wzrost zachorowań na astmę, głównie w krajach wysokorozwiniętych, ale ostatnio również w krajach trzeciego świata. Obecnie na astmę choruje 300 milionów osób na świecie, a szacuje się że do roku 2025 liczba ta wzrośnie o kolejnych 100 milionów. Niewątpliwie związane jest to z postępem cywilizacyjnym, który zmienił środowisko, w którym żyjemy, wpłynął na nasz styl życia i dietę. Na podstawie przeprowadzonego w latach 2006 ogólnopolskiego badania epidemiologicznego ECAP wiemy, że w Polsce na astmę choruje obecnie 4 miliony rodaków, czyli co 10 osoba. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że astma jest najczęstszą chorobą przewlekłą dzieci i młodych dorosłych. Częściej chorują mieszkańcy dużych aglomeracji miejskich.

15

Najwięcej zależy od tego jak efektywne jest leczenie. Jeśli alergia jest okresowa i jedynie na kilka związków to polecam zastosowac po prostu jakiś dobry lek na alergię taki jak:
allerga
allertec
ewentualnie zyrtec

Szczególnie,że jest możliwośc kupna ich w aptekach bez recepty:
https://www.tanie-leczenie.pl/alergia.html

Jeśli jednak alergia się nasila to warto jest zastanowić się nad odczulaniem.

14

Oczywiście jest takiego jak astma alergiczna. Co nieco o niej można się dowiedzieć z http://www.andeeria.pl/astma-alergiczna/ . W każdym razie taka astma jest wynikiem alergii wziewnej i ataki mogą wystąpić poprzez kontakr z alergenami. Jeśli chjodzi o leczenie to ważne jest aby słuchać się lekarza. Zawsze w takich sprawach wskazówki lekarza są najważniejsze. Trzeba też wiedzieć, że nie każdy przypadek jest taki sam. I terapia, która pomaga jednej osobie dla innej może być nieskuteczna.

13

Największe znaczenie dla chorego ma zrozumienie różnicy pomiędzy lekami kontrolującymi chorobę, a lekami stosowanymi doraźnie. Leki kontrolujące chorobę stosuje się regularnie, niezależnie od tego, czy objawy astmy są obecne, czy nie. Zwykle nie działają natychmiast, a efekt ich stosowania pacjent odczuwa dopiero po kilku tygodniach. Leki stosowane doraźnie, przyjmowane w celu zmniejszenia nasilenia objawów. Nie leczą procesu zapalnego w oskrzelach, a jedynie rozszerzają oskrzela, zmniejszając objawy astmy. Najczęściej stosowane są szybko działające leki rozkurczające oskrzela z grupy β2-mimetyków. Zajrzyj tez na stronę http://www.totylkoastma.pl/

12

Z astmą da się żyć, tylko nie można zaniedbać leczenia. I im wcześniej zostanie wykryta tym lepiej. Ja mam, uprawiam sport, prowadzę dosyć aktywny tryb życia i daję radę. Tylko wiadomo, trzeba zaopatrzyć się w dobry inhalator, żeby leczenie było skuteczne. Ja mam z firmy Diagnosis, bardzo dobrze się sprawdza smile

11

U mnie młodsza córka ma astmę i atopowe zapalenie skóry na dokładkę. Leki na astmę i alergie bierze codziennie do tego na noc inhalacje (sterydy) - bez tego nie funkcjonuje normalnie, a astma przekształca się w przewlekłe zapalenie oskrzeli, a to z kolei powoduje trudności z oddychaniem. AZS jest jednym z wyznaczników alergii (piszę na przykładzie mojej córki, bo osoby z AZS wcale nie muszą być alergikami). Stosujemy emolienty, krem Dermaveel, kiedy trzeba dochodzą kolejne sterydy.

10

Witajcie niestety mam problemy alergiczne od wielu lat. Chyba nie ma na to skutecznego lekarstwa. Niestety. Jakos trzeba sobie radzić. Generalnie jeśli chodzi o astmę to proces długo trwały i raczej do końca nigdy nie będziemy zdrowi.

9

Radzenie z astma to nie latwa sprawa. tylko pomoc dobrego pulmonologa moze pomoc. jesli jeszcze go nie znalazlas polecam poszukanie go tutaj znajdzlekarza

8

Radzenie sobie z astmą to nie tylko leki. Trzeba zmienić cały tryb życia. Unikać papierosów, kurzu, nawilżać powietrze, zmienić kołdry na kołdry syntetyczne itp. Dzięki temu można zmniejszyć częstotliwość napadów a tym samym ograniczyć stosowanie leków. Życie z astmą bywa dość uciążliwe, ale bywają gorsze choroby- tym się pocieszam smile Co do sterydów- to stosowane wziewnie nie mają aż tak wielkiego wpływu na organizm. Jak trzeba to trzeba wink

7

A jak radzicie sobie ze sterydami? Ja też jestem na początku walki z astmą i szczerze mówiąc to one mnie najbardziej przerażają!

6

Władka, nie wiedziałam że pomaga. Gdzie to można kupić?

5

Wiedzieliście, że pomaga w leczeniu astmy rezonator bio-fotonowy minimedic? Jak czekałam w kolejce do lekarza to jednak kobieta o nim opowiadała.  Słyszeliście coś na ten temat?

Szczerze powiedziawszy to szukam wszelkich możliwości, aby sobie pomóc.

4

Witam. Astma oskrzelowa atopowa jest choroba przewlekłą. Nie napisała Pani na co uczulona jest siostra i jakie badania wykonano. Trudno więc prognozować. Przy zdiagnozowanym alergenie możliwa jest immunoterapia. Jest to leczenie przyczynowe z dużą dozą skuteczności. Najlepiej jak Pani siostra zapyta o to swojego lekarza. Pozdrawiam, dr nauk med. Marzena Gajewska.


Powered by : Punbb - Polityka Prywatnosci