1 2011-12-22 13:59:59

Temat: Dieta dukana

O diecie dukana krążą już legendy. Ma swoich zwolenników i przeciwników. Jak jest jednak na prawdę ? Czy stosowałyście dietę dukana ? Czy pomogła Wam zrzucić zbędne kilogramy ? Czy przeciwnie, nic nie zdziałała i nie byłyście z jej stosowania zadowolone ? Podzielcie się swoją opinią na temat diety dukana.

2 2012-02-22 17:45:14

Odp: Dieta dukana

Każdy sezon poza nową modą odzieżową, nowymi krojami i doborem kolorów, przynosi również coś jeszcze. Mowa tu o zmieniających się z  roku na rok dietach odchudzających. Ostatnie kilka sezonów bezapelacyjnie należy do diety dr Piotra Dukana. Ta opracowana przez francuskiego lekarza dieta opiera się o trzy fazy odchudzania. Pierwsza z nich to redukcja wagi,  podczas której dieta jest najsurowsza. Następnie przechodzi się do drugiego etapu, gdzie spadek wagi zachodzi wolniej, ale pacjent wciąż chudnie. W ostatniej fazie, która jest jednocześnie całą dalszą częścią życia pacjenta, stabilizuje się nowo uzyskaną wagę. Zaletą diety jest różnorodność posiłków, ich odpowiednia kaloryczność oraz szybki, a zarazem skuteczny efekt utraty zbędnych kilogramów. Należy jednak pamiętać, że odchudzanie na własną rękę powinny podejmować tylko osoby zdrowe, bez dodatkowych obciążeń chorobowych. Dla przykładu, dieta Dukana może nasilać uszkodzenie nerek u chorujących na ich niewydolność czy cukrzycę. Białka, których tak dużo w diecie, wymagają pracy ze strony nerek, wprost proporcjonalnej do obciążenia nimi organizmu.

3 2012-06-23 14:43:14

Odp: Dieta dukana

Według mnie dietę powinien ustalić dietetyk. Nikt nie powinien sam sobie dobierać rodzaju diety, bo można sobie zaszkodzić. Moja koleżanka stosowała dietę Dukana i owszem schudła, nawet dużo. Ale podczas jej stosowania często chodziła zła, miewała mdlenia, a po zakończeniu diety wyniki badań miała fatalne. Kolejna jej dieta była już sporządzona przez dietetyka, który stale kontrolował wyniki badań. Mojej koleżance udało się schudnąć 12 kg w dwa lata. Powiecie, że to zbyt długi czas. Pewnie tak, ale jest zdrowa, i nie ma efektu jo-jo.

4 2012-09-13 21:20:57

Odp: Dieta dukana

Dieta Dukana rzeczywiście ma rzesze zwolenników, niemniej choć chudnie się spektakularnie, to niestety nie jest ona obojętna dla organizmu. Zauważa się bowiem, że dieta oparta głównie na spożywaniu białka może prowadzić do poważnych schorzeń i zaburzeń w jego funkcjonowaniu.

Dieta Dukana może spowodować:
- hiperwitaminozę, której przyczyną jest nagromadzenie się w organizmie nadmiaru rozpuszczalnych w tłuszczach witamin
- uszkodzenie wątroby
- choroby nerek i przewodu pokarmowego, który do trawienia białka wydziela wyjątkowo dużo kwasów trawiennych, co z kolei może być przyczyną jego stanów zapalnych, choroby wrzodowej żołądka czy choroby refluksowej
- spadek estrogenów u kobiet (z powodu szybkiej utraty tłuszczu), a to z kolei powoduje zaburzenia w miesiączkowaniu 
- zmiany miażdżycowe, nadciśnienie tętnicze
- zaparcia i związane z tym ryzyko zatrucia organizmu toksynami, jak również zachorowania na raka jelita grubego
- choroby stawów
- a nawet alergie

Piękna sylwetka to niewątpliwie marzenie większości z nas, niemniej dieta Dukana, tak jak zresztą każda dieta, powinna być stosowana ostrożnie i z rozwagą. Przed jej rozpoczęciem warto więc wykonać przynajmniej podstawowe badania - morfologię i badanie moczu, a w przypadku już wcześniej wykrytych różnego rodzaju schorzeń skonsultować się z lekarzem prowadzącym. W trakcie odchudzania również warto kontrolować jej wpływ na organizm.

5 2012-09-22 10:44:05

Odp: Dieta dukana

Hej. Ja stosowałam chyba już wszystkie diety. Po Dukanie się tylko rozchorowałam... Po za dietami próbowałam mnóstwa innych dziwnych wynalazków. Nic nie działało. I załamana przestałam wierzyć, że kiedykolwiek schudnę... Strasznie zazdrościłam mojej koleżance. Schudła 20 kg. Okazało się, że brała ForeverSlim. Na szczęście jak była w Szwecji przywiozła więcej i dała mi jedno opakowanie. I proszę... 10 kg mniej jak na razie smile Czekam na zakończenie kuracji i mam nadzieje na kolejne chociaż 8 kg smile

6 2012-09-23 15:55:25

Odp: Dieta dukana

Ja po dietach też się rozchorowałam i tyle było z tego. BialaDama ja również brałam te tabletki. Są świetne. Zrzuciłam 20 kg smile Oczywiście najpierw udałam się z Nimi do lekarza, żeby sie upewnić czy są bezpieczne smile Trochę ciężko jest je jeszcze dostać u Nas ale dla chcącego nic trudnego ;p

7 2012-10-04 09:39:35

Odp: Dieta dukana

Widzę, że nie tylko ja jestem w takiej sytuacji. Prawie co poniedziałek rozpoczynam nową dietę, na diecie Dukana jeszcze nie byłam, natomiast była moja sąsiadka i rzeczywiście schudła i nawet jej nic nie było, ale zrezygnowała. Ma mało silnej woli. Obie słyszeliśmy o różnych osobach, które w trakcie tej diety trafiły do szpitala. Większość z nich po prostu źle stosowało tą dietę.

8 2012-10-05 13:54:03

Odp: Dieta dukana

Lepiej iść do dietetyka, który stopniowo będzie wprowadzał zmiany i nauczy cię nowych nawyków żywieniowych. Nie ma sensu brac się za rystrykcyjne diety, bo później sobie trochę pofolgujesz i kilogramy moga wrócić. ja trafiłam na stronę www.mojdietetyk.pl i tam opracowałam swoja dietę, Było mi łatwiej bo mialam tam wsparcie w przeciwieństwie do mojego męza, ktory nic sobie nie robil z mojej diety i kupowal wiecznie jakieś zapychacze do domu, ale bylam twarda i 10 kg udalo mi się zrzucic. Noi najwazniejsze, że nie ma efektu jojo z czego bardzo się ciesze. Powodzenia!:)

9 2016-01-06 11:56:36

Odp: Dieta dukana

Byłam na diecie Dukana ale przestałam ją stosować ze względu na jej szkodliwość. Osobiście po niej miałam zaparcia, na które domowe sposoby nie działały. Dopiero gdy w aptece kupiłam dicopeg i go zastosowałam,  zaparcia przeszły. Z tego co też wyczytałam ta dieta niszczy nerki.

10 2016-02-22 08:50:18

Odp: Dieta dukana

Według mnie to dieta tylko dla osób zdrowych i podchodzących do niej z rozsądkiem. Poza tym jest dla osób wytrwałych i upartych, bo najzwyczajniej w świecie trwa bardzo długo. Przestańcie z tymi chemicznymi świństwami na odchudzanie, a pomyślcie o naturalnych przyprawach jak np chilli, cynamon i wiele innych.