1 2012-03-30 13:41:41

Temat: Chore zatoki, zatkane uszy, ból głowy

Zatkane uszy mam tak jakby od lutego ! Wydaje mi się, że szłam bez czapki jednego feralnego dnia i coś jakby mnie wtdey przewiało. Wcześniej zdarzały się przytkania na dzień, dwa i ustępowały samoistnie lub po stosowaniu na przykład Ibupromu. Teraz jednak nic nie chce przejść. Zrobiłam tomografię - zatoki czyste. Oprócz zatkanych uszu miewam bardzo często cyklicznie trwające bóle głowy w okolicy zatok (naprzemiennie, raz z prawej innym razem z lewej strony), w nocy zatyka mi się także często jedna dziurka u nosa. Co to może być ,zatoki ? Coś z uszami ? Bo nie mam pomysły już gdzie z tym się udać.

2 2012-04-01 20:34:05

Odp: Chore zatoki, zatkane uszy, ból głowy

Opisane przez Panią objawy faktycznie początkowo wskazują na chorobę związane z zatokami. Dla zapaleń zatok charakterystyczny jest jednak rodzaj bólu głowy. Wzmacnia się on zwykle w pochyleniu do przodu oraz przy wysiłku fizycznym. Bóle głowy połączone z uczuciem upośledzenia słuchu mogą raczej wskazywać na infekcje laryngologiczne. Przewlekłe stany zapalne ucha mogą przebiegać skrycie i dawać niewiele objawów. Są one często powikłaniem infekcji gardła. Aby wykluczyć lub potwierdzić zapalenie ucha konieczna będzie wizyta u laryngologa. Przy pomocy otoskopu obejrzy on wnętrze ucha oraz oceni stan błony bębenkowej. Dużo rzadszą przyczyną mogą być schorzenia neurologiczne. Należy je podejrzewać szczególnie jeśli bólom nocnym towarzyszyłoby nasilone łzawienie i wodnisty katar.

3 2012-04-21 23:23:06

Odp: Chore zatoki, zatkane uszy, ból głowy

Ja mam podobnie,
w uchu mam tak "tępo" i dziwnie, czasem pobolewa a mam problemy z zatokami - chyba torbiel w zatoce
od czego może powstać torbiel w zatoce przynosowej?

4 2015-04-07 11:52:42

Odp: Chore zatoki, zatkane uszy, ból głowy

Dolegliwości zatok mogą mięć bardzo różne objawy zwykle charakteryzują się silnym bólem głowy.  Jednakże jeśli było wykonane badanie zatok i okazało się że są czyste to raczej nie to. Co mi przychodzi do głowy to ewentualnie problemy z zębem (czasami jeśli występuje silny stan zapalny trzonowca może promieniować aż w okolice ucha). Inna przyczyna to stan zapalny migdała - często objawy jego zapalenia również mogą znajdować ujście na przykład w bólu zatok czy głowy.

5 2015-10-31 17:31:32

Odp: Chore zatoki, zatkane uszy, ból głowy

jeszcze jakieś metody?

6 2016-06-16 10:30:50

Odp: Chore zatoki, zatkane uszy, ból głowy

też mam problem z zatokami, prawie caly rok boli mnie glowa, co je troche dolecze to problem wraca sad ostatnio zalatwilam sie klimą, przecież nie będę brać antybiotyku 10 razy do roku, pomocy co robić?