1 2012-06-23 15:04:03

Temat: Jakie ćwiczenia przy nadciśnieniu?

Chciałabym zacząć jakąś aktywność fizyczną. Mam siedzący tryb życia, w pracy spędzam mnóstwo czasu. Obok mojego biura jest kilka klubów fitness i pomyślałam, że po pracy fajnie byłoby poćwiczyć. Niestety mam bardzo wysokie ciśnienie i nie wiem jakie ćwiczenia mogłabym wykonywać? Podejrzewam, że zajęcia aerobiku są wykluczone? Proszę o poradę.

2 2012-10-31 10:59:54

Odp: Jakie ćwiczenia przy nadciśnieniu?

Przy nadciśnieniu zaleca się takie ćwiczenia jak:  biegi, marsze,
intensywne spacery, taniec, jazdę na rowerze, gimnastykę oraz pływanie. Można też wykonywac inne ćwiczenia w zależności od tego jak będziesz się po nich czuć. JEśli nie masz w domu ciśnieniomierza, to najlepiej jest się w niego zaopatrzyć i po każdym wysiłku fizycznym mierzyć sobie ciśnienie. Zauważysz wtedy, co działa na Twój organizm dobrze, a z jakich ćwiczeń należy zrezygnować. Nadciśnieniowcy podczas ćwiczeń gimnastycznych powinni unikać skłonów głowy w dół i pochylania się, bo często źle to na nich wpływa. Każdy powinien robić to, co go nie obciąży a wspomoże układ krążenia. Ważne jest też, aby ćwiczenia były wykonywane regularnie-wtedy przynoszą wymierne efekty.

3 2016-09-24 12:27:11

Odp: Jakie ćwiczenia przy nadciśnieniu?

Pływanie - sam miałem problem z podwyższonym ciśnieniem. Dzięki basenowi moje ciśnienie wróciło do normy! Możesz też dołożyć biegi, ale wtedy narażasz swoje stawy.