1 2012-06-23 15:23:54

Temat: Szorstka skóra dłoni po czopkach

Ginekolog zapisał mi czopki Metronidazol. Już po pierwszym czopku pojawiła się szorstka skóra na dłoniach. Wzięłam już cztery i dłonie wyglądają coraz gorzej, skóra zaczyna pękać, to oczywiście mocno szczypie. Dzwoniłam do ginekologa, ale powiedział, że nie mam wyjścia muszę to przetrwać, bo leczenie musi trwać 10 dni. Jestem alergikiem i trochę się obawiam kontynuacji leczenia tymi czopkami. Nie wiem co mam robić sad Czy Metronidazol zawsze tak działa?

2 2012-09-04 21:11:38

Odp: Szorstka skóra dłoni po czopkach

Metronidazol bardzo często wywołuje takie skutki. Sama przez to przechodziłam. Pomijam fakt, że stosowanie tych czopków nie należy do przyjemności. Ja oprócz szorstkich i popękanych dłoni miałam ciągle mdłości. Poszłam w trakcie leczenia do ginekologa i kazał mi przerwać stosowanie czopków, a to co pojawiło się na dłoniach to był świąd. Wyleczyłam go maścią Alantan.