1 2012-10-14 19:11:26

Temat: powiekszone węzły chłonne pachwinowe

Witam.. smile Od paru dni w prawej pachwinie zrobił mi się dosyć duży, bardzo bolący guzek..Mysle, że może byc to spowodowane powiekszonymi węzłami chłonnymi.. Dodam, że wcześniej w tym miejscu zrobił mi sie syfek, którego "męczyłam" , aby wyszedł. Lała się troszkę ropa. Jednak 2 tygodnie wcześniej mialam również chore więzadła przy uszach, a miesiąc temu infekcję pochwową, która powoli wraca. Więc nie mam pojęcia czym wszystko jest spowodowane. Czy mam się czym przejmować?

2 2012-10-24 10:23:07

Odp: powiekszone węzły chłonne pachwinowe

Jesli występuje dopiero parę dni, to prawdopodobnie jest to zapalenie mieszka włosowego i tamten "syfek" znowu się zrobił. Możesz spróbować go zasuszyć. Na wacik trochę spirytusu acetylosalicylowego i przetrzeć. Mozna też smarować maśćmi na zmiany skórne. Jeśli nic to nie da, to rzeczywiście może być to węzeł chłonny-infekcja mogła wpłynąc na jego powiększenie. Mówisz też, że infekcja wraca, więc zarejestruj sie jak najszybciej u ginekologa, jeśli on także stwierdzi, ze chodzi o węzeł i wyda mu się to niepokojące, może dać si skierowanie do onkologa na biopsję. Ale może to nie być konieczne. Nie chcę Cię straszyć smile Z resztą najlepiej, jak zobaczy to lekarz.

3 2017-03-22 11:50:38

Odp: powiekszone węzły chłonne pachwinowe

Czy może byc to objaw czegoś groźnego?

4 2017-03-22 13:30:54

Odp: powiekszone węzły chłonne pachwinowe

Zwykle nie.Poczytaj sobie o tym tutaj:
http://wezlychlonne.info.pl/powiekszone … pachwinie/

Jesli węzły chłonne są powiekszone w pachwinie to choroba pewnie toczy się w obrębie.Może byc to skutek zapalenia albo grzybicy. Takie węzły mogą się powiekszyć nawet na długi czas po zapaleniu poniże jest to element naszego ukladu odpornościowego.

Jesli jednak masz wątpliwości to porozmawiaj jeszcze ze swoim ginekologiem.

Ostatnio edytowany przez jmali (2017-03-22 13:31:01)