1 2016-12-08 13:02:36

Temat: Gdzie leczyć hazard?

Witajcie.
Mam taki problem, że popadłam w uzależnienie od hazardu. Nie mam zielonego pojęcia jak sobie z tym poradzić. Sama próbowałam już ale to nic nie dawało. Wiem, że potrzebny mi dobry psychoterapeuta a nawet jakiś ośrodek leczenia uzależnień. Mieszkam w Krakowie, czy mogłybyście coś polecić?

2 2016-12-13 13:32:46

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Samemu sobie w ogóle nie poradzisz z takimi uzależnieniami. Nic na to nie poradzisz, tylko potrzebujesz specjalisty psychoterapeuty aby jednak ktoś Cie pokierował, zdiagnozował i wysłał do ośrodka leczenia uzależnień jeśli ciężki z Ciebie przypadek. Ja przez taką drogę przeszłam rok temu kiedy poszłam na leczenie do ośrodka Wiosenna koło Krakowa. Najpierw musieli mnie zdiagnozować a potem poszłam na terapię "odwykową"... oj było ciężko, jeśli na samym początku się nie poddasz, to dasz radę, byle ten najgorszy początek przejść. Leczenie nigdy nie jest łatwe. Ja starałam się myśleć o rodzinie, dla której się leczę. Oczywiście dla siebie też, ale to oni byli moim "motorkiem napędowym".

3 2017-03-07 13:11:06

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Zgodzę się, że samej sobie z tym problemem niestety nie poradzisz. Choćbyś nie wiem jak chciała to sobie nie poradzisz. Miałam 3 podejścia tego typu. Dam sobie radę, poradzę sobie, nie potrzebuje nikogo aby z tego wyjść... Niestety nie. Za każdym razem upadałam. Poradziłam sobie dopiero z nałogiem kiedy poszłam na terapię. Wybrałam akurat ośrodek niedaleko Krakowa, bo w Ściejowicach. Wiosenna. Myślę, że warto go zaproponować, bo mają świetny program terapeutyczny. Ja tam czułam się dość dobrze, miałam opiekę, kontrolę. Nie miałam gdzie iść zagrać więc tak z dnia na dzień człowiek coraz lepiej to znosił...

4 2017-08-04 08:51:13

Odp: Gdzie leczyć hazard?

Droga do wyjścia z uzależnienia nie jest łatwa, ale należy ją podjąć, jeśli zależy nam na całkowitym porzuceniu nałogu. Niestety często nie wiemy jaki ośrodek wybrać, który jest najskuteczniejszy. Na szczęście na stronie osrodkiiterapii.pl można zapoznać się z opiniami pacjentów, którzy podjęli leczenie w konkretnych ośrodkach z różnych zakątków Polski.